У США помер 94-річний автор "закона Мура" і співзасновник Intel

Читать на русском

Гордон Мур передбачив появу домашніх комп'ютерів за 20 років до того, як вони з'явились

Читать на русском
Гордон Мур
Гордон Мур /Фото: Forbes

Гордон Мур передбачив появу домашніх комп'ютерів за 20 років до того, як вони з'явились

У суботу, 25 березня, у своєму будинку на Гаваях помер один із співзасновників корпорації Intel Гордон Мур. Американський мільярдер та інженер "Силіконової долини" вважається першопрохідцем напівпровідникової електроніки. Завдяки "закону Мура" ми маємо вдома персональний комп'ютер чи ноутбук. Це його відкриття здешевило електронну техніку та зробило її доступною за ціною для пересічної людини.   

Про це пише Reuters.

"Гордон Мур у віці 94 років помер в оточенні родини у своєму будинку на Гаваях. Він народився у Каліфорнії 1929 року  ", - йдеться у повідомленні. 

Закон Мура - це революція у світі комп'ютерів 

Мур почав працювати над напівпровідниками у 1950 році, а 1968-го став одним з півзасновників Intel. Завдяки йому процесори Intel були встановлені у понад 80% персональних комп'ютерів у всьому світі. Мур пояснив, як можна збільшувати потужність мікропроцесора, а його виробництво зробити дешевим, а відтак - доступним для кишені навіть не дуже заможної людини. 

Це сталося завдяки тому, що Мур пояснив принцип зростання кількості кристалів у мікропроцесорах. У 1965 році він виявив, що кількість кристалів у мікропроцесорах безперервно зростає. І спочатку він сформулював закон так: кількість кристалів подвоюється щороку. Але через 10 років Мур вніс зміни до формулювання: подвоєння відбувається кожні два роки. Знання такої закономірності підштовхнуло інжернерів для створення потужніших процесорів, які з'являлися щорічно. При цьому сам він не купував домашній комп'ютер аж до кінця 1980-х років, а працював виключно з офісу.

"Інтегральні схеми призведуть до таких чудес, як домашні комп'ютери, автоматичне керування автомобілями та персональне портативне комунікаційне обладнання", - писав Мур за 20 років до революції персональних комп'ютерів, і більш ніж за 40 років до появи мобільних телефонів.

Ще один співзасновник компанії Intel Ендрю Гроув помер 2016 року. Мур і Роберт Нойс, які заснували Intel в 1968 році, найняли Гроува. Цих трьох стали називати "трійцею Intel". Сам Нойс помер ще в 1990 року.

Раніше Інформатор писав, що компанія Intel продемонструвала власний бренд ігрових відеокарт для PC і ноутбуків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.