Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
У тварин виробилися антитіла проти 12 різних штамів ВІЛ
Американська компанія Moderna успішно випробувала експериментальну мРНК-вакцину проти ВІЛ на мишах та макаках. Вчені заявили, що нова вакцина безпечна та викликала антитіла та імунітет проти ВІЛ-подібного вірусу.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на дослідження Національного інституту алергії та інфекційних захворювань.
В основі препарату – технологія з молекулою матричної РНК, в якій записано інформацію про антиген, що є частиною вірусу ВІЛ. Саме проти нього можна розвинути захист.
Макаки, яким вводили вакцину з бустерними дозами, мали на 79% менший ризик зараження ВІЛ у порівнянні з невакцинованими тваринами. Мишам вводили дві ін'єкції мРНК-вакцини, вони викликали антитіла у всіх тварин.
Тварини добре перенесли вакцинацію, але легкі тимчасові побічні ефекти все ж таки були. Так, у макак зафіксували втрату апетиту.
До речі, на 58-му тижні дослідження у всіх вакцинованих макак виробилися антитіла проти 12 різних штамів ВІЛ.
«Незважаючи на майже чотири десятиліття зусиль світової дослідницької спільноти, ефективна вакцина для запобігання ВІЛ залишається недосяжною метою. Ця експериментальна мРНК-вакцина поєднує кілька функцій, які можуть подолати недоліки інших експериментальних вакцин проти ВІЛ, і, таким чином, є багатообіцяючим підходом», - розповів директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань Ентоні Фаучі.
Нагадаємо, в Україні у жовтні підтвердили 945 нових випадків ВІЛ-інфекції.
Окрім того, в Україні через пандемію COVID-19 знизився рівень виявлення ВІЛ.
Також Інформатор писав, де в Україні можна безкоштовно здати аналізи на ВІЛ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.