У російського модуля «Наука», який запустили до МКС, виникли проблеми на орбіті

Через ці проблем довелося скасувати перший маневр з корекції орбіти

У російського модуля «Наука», який запустили до МКС, виникли проблеми на орбіті

У середу, 21 липня, о 17:59 за київським часом російська ракета «Протон-М» стартувала з космодрому Байконур з багатоцільовим лабораторним модулем «Наука». Цей модуль попрямує до МКС і повинен замінити модуль «Пірс», однак у російської «Науки» в космосі розпочалися проблеми. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на форум NASASpaceFlight і Twitter-аккаунт російського журналіста Anatoly Zak .

Російську «Науку» невдачі переслідують вже давно. Варто зазначити, що багатоцільовому лабораторному модулю «Наука» вже майже 20 років. Спочатку його запуск планували на 2007 рік, потім переносили на 2011-й і 2012-й, і тепер його відправили до МКС. Навіть в цьому році запуск довелося зрушити, адже модуль довелося повернути на доопрацювання вже після поміщення під носовий обтічник ракети «Протон-М». Справа в тому, що інженери забули закрити частину обладнання термоізоляцією, і це виявили ... користувачі соцмереж.Стиковка модулю «Наука» до МКС намічена на 29 липня.

 

І ось джерела в NASA, які побажали залишитися невідомими, повідомили про деякі проблеми модулю вже на орбіті. Спочатку зв'язок з ракетою пропав ще під час старту, але пізніше відновилася. Тепер про інші проблеми:

  1. Центр управління польотами не отримав телеметричного підтвердження розкриття антени № 1 системи «Курс-А» (2АСФ1-М-ВКА).
  2. Також ніхто не почув телеметричні підтвердження розкриття стикувальної мішені надірного порту «Науки».
  3. Обидва датчики інфрачервоного горизонту ИКВ (infrared horizon sensors) видали стан «аварія» (failure message).
  4. Кілька двигунів причалювання і зближення (ДПС) також згенерували стан «аварія» під час тестового орієнтування МЛМ.



Через ці проблеми довелося скасувати перший маневр з корекції орбіти модулю, щоб у інженерів було більше часу розібратися з двигунами. Є інформація, що «Наука» знаходиться в стабільному польоті, має стабільну споживану потужність від сонячних батарей, життєзабезпечення працює нормально. У Роскосмосі поки ні про які проблеми не заявляли.

 

У російського модуля «Наука», який запустили до МКС, виникли проблеми на орбіті 1

На думку аналітиків показником того, що з «Наукою» щось не так, буде перенесення відстиковки від МКС модуля «Пірс», яка запланована на п'ятницю. І близько години тому з'явилася інформація, що отстиковка «Пірсу» перенесена на суботу. Керівник Роскосмосу Дмитро Рогозін стверджує, що «все йде за планом», але пригадуючи творчість Єгора Лєтова, здається що «все летить ...».

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписати на канал у Viber можна тут

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube