У Росії люди знову вийшли на вулиці на підтримку Навального: вже затримали більше 500 осіб

Читать на русском

Команда політика анонсувала мітинги в 142 містах

Читать на русском

Команда політика анонсувала мітинги в 142 містах

У неділю, 31 січня, прихильники російського опозиціонера Олексія Навального знову вийшли на акції протесту по всій Росії. Силовики вже затримали майже 500 осіб.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Медузу".

Команда політика анонсувала мітинги у 142 містах. Ще десятки акцій солідарності пройдуть за кордоном. У Москві і Петербурзі через перекриття центральних вулиць протестувальникам запропонували змінити маршрути походів. У регіонах найбільш масові ходи відбулися в Новосибірську і Єкатеринбурзі. Влада оголосила мітинги незаконними.

Акції проходять в Сибіру, на Далекому Сході і Уралі. Наймасовіші - в Єкатеринбурзі (за оцінками ЗМІ, сім тисяч осіб) і Новосибірську (за оцінками штабу Навального, десять тисяч осіб).

У Владивостоку з-за перекриттів в центрі демонстранти вийшли на набережну Амурського затоки, звідки поліція їх витіснила на лід. За підсумками акцій в місті затримано більше 100 осіб.

У Єкатеринбурзі учасники ходи також вийшли на лід місцевого ставка, щоб дістатися до стадіону "Динамо", де планувався масовий мітинг. Вхід до стадіону перекрили, після чого учасники акції почали розходитися.

У Москві і Петербурзі поліція повністю перекрила центр. У підсумку соратники Навального запропонували змінити місця збору учасників. На місцях збору демонстрантів вже почалися затримання.

За даними видання, по всій країні затримано більше 500 осіб. Найбільше у Владивостоці.

Відзначимо, 23 січня майже у 200 містах країни пройшли мітинги "Свободу Навальному". За підсумками акцій затримали понад чотири тисячі людей і порушили два десятки кримінальних справ. Під домашній арешт відправили багатьох співробітників ФБК і активістів, в тому числі Любов Соболь і Олега Навального.

Причина мітингів

  • 18 січня Навальний повернувся до Росію з Німеччини, де проходив лікування після отруєння бойовою отрутою «Новачок» в серпні 2020. За його словами, за цим стояв президент РФ Володимир Путін.
  • Його затримали в аеропорті і заарештували на 30 діб, відправивши до Московського слідчого ізолятору "Матроська тиша". Йому загрожує новий кримінальний термін і кілька років в'язниці - раніше у політика був тільки умовний термін.
  • Фонд боротьби з корупцією випустив фільм про «палаци Путіна» під Геленджиком, побудованому, як стверджується, мінімум за 100 мільярдів рублів. Розслідування подивилися в YouTube більше 100 мільйонів разів. Володимир Путін заявив, що палац йому не належить. Власником себе оголосив близький друг президента РФ, бізнесмен Аркадій Ротенберг. Він назвав палац апарт-готелем.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.