У NASA зайнялися очищенням світового океану від розливів нафтиУ NASA зайнялися очищенням світового океану від розливів нафти

Читать на русском

Нафта виливається в море не тільки при аваріях на танкерах: вона просочується в океан, піднімаючись із тріщин на дні

Читать на русском
У NASA зайнялися очищенням світового океану від розливів нафтиУ NASA зайнялися очищенням світового океану від розливів нафти

Нафта виливається в море не тільки при аваріях на танкерах: вона просочується в океан, піднімаючись із тріщин на дні

Технології NASA допоможуть у ліквідації розливів нафти на морі. Науковці  НАСА та Національного управління океанічних та атмосферних досліджень протестують дистанційне зондування для ліквідації розливів нафти.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на сайт. NASA

 

 

Неподалік узбережжя Санта-Барбари в штаті Каліфорнія тисячі галонів нафти просочуються через тріщини на морському дні та піднімаються на поверхню щодня. Цей один із найбільших природних виходів нафти у світі діє близько тисячі років.

Тут нафта густіша. Вона довше залишається у навколишньому середовищі, завдаючи більше шкоди морським мешканцям, ніж рідка нафта, вважають науковці. 

Команда нового спільного проекту працює над тим, щоб провідна федеральна агенція з виявлення та відслідковування прибережних розливів нафти могла використовувати дані дистанційного зондування не тільки для визначення місцезнаходження нафти. Але також для очищення моря від нафти.

"Ми використовуємо радарний прилад під назвою UAVSAR, щоб визначити товщину нафти у нафтовій плямі", - сказала дослідник Кетлін Джонс у лабораторії реактивного руху NASA.

Радар прикріплюється до фюзеляжу літака, який збирає зображення місцевості завширшки приблизно 19 кілометрів.

 Інструмент посилає радіолокаційні імпульси вниз до поверхні океану, а відображені сигнали використовуються для виявлення нерівностей, викликаних хвилями.

Коли є масло, воно "пом'якшує" хвилі. Ці гладкі маслянисті області здаються темнішими. Чим густіше масло, тим темніша буде пляма на знімку.

Далі науковці вирушають у ту саму зону на човні, щоб вручну виміряти товщину нафти.

Як ще один ключовий рівень перевірки на кораблі використовується дрон з оптичним датчиком, який здатний спостерігати за плямою і вимірювати її товщину на ширшій площі.

Новий інструмент чутливіший за супутникові прилади для вимірювання розливів нафти. 

"Ідея полягає в тому, що приблизно через два роки, коли проект MOST буде завершений, в нас буде прототип системи для визначення товщини нафти, який можна буде використати та розповсюджувати при ліквідації розливів нафти", - резюмують науковці. 

 

У NASA зайнялися очищенням світового океану від розливів нафтиУ NASA зайнялися очищенням світового океану від розливів нафти 1

У NASA зайнялися очищенням світового океану від розливів нафтиУ NASA зайнялися очищенням світового океану від розливів нафти 2

Раніше Інформатор повідомляв, що SpaceX запустила телескоп NASA IXPE, він вивчатиме чорні діри та нейтронні зірки. 

Також ми писали, що SpaceX і NASA успішно запустили космічний корабель DART, який спеціально вріжеться в астероїд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.