У МВФ зосереджені на державних виплатах, а не підтримці армії - Кеммер

МВФ і донори лише допомагають українському уряду виконати ключові функції в умовах війни

мвф, Альфред Кеммер
Кеммер: Ми очікуємо, що будуть згенеровані внутрішні надходження

Міжнародний валютний фонд підтримує Україну у стабілізації державних зобов'язань по виплатах. Водночас підтримка військової сфери не є пріоритетом допомоги фонду. У МВФ очікують, що підтримка у 122 мільярди доларів буде спрямована на загальний бюджет країни.

Позицію МВФ оприлюднило видання Голос Америки. Про це заявив директор Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Альфред Кеммер.

Кеммер висловив сподівання, що Україна зможе генерувати внутрішні надходження, навіть за умови збільшення бюджетних витрат через війну. Адже у МВФ наголосили, що вони зосереджені на державних виплатах, а не підтримці війська.

"Ми завжди наголошуємо чітко - ми очікуємо, що будуть згенеровані внутрішні надходження. Зміцнення економіки, проведення структурних реформ, підтримка економічної діяльності та більш ефективне управління забезпечать додаткові податкові надходження", - каже директор.

Представник МВФ відповідав на запитання про можливість та готовність міжнародних донорів збільшити свою допомогу Україні, якщо відбудеться суттєве зростання бюджетних витрат через війну та мобілізацію.

Кеммер сказав, що підтримка фінансової програми в розмірі 122 мільярдів спрямована на загальний бюджет. МВФ і донори лише допомагають українському уряду виконати ключові функції в умовах війни. У цю категорію входить захист вразливих груп населення і забезпечення виплат зарплат, пенсій, а також витрат на освіту.

На кінець він додав, що за умови додаткових бюджетних витрат через війну, краще управління і, зокрема, національна стратегія доходів, затверджена урядом 28 грудня, мають допомогти генерувати додаткові надходження. Цей документ передбачає, що, він сприятиме збільшенню доходів бюджету. За його словами, це важливий кроком у напрямі побудови сучасної держави.

Посадовець Фонду також наголосив про важливість створити умови для приватного сектору в Україні. Якщо це реалізувати, тоді податкові надходження зможуть забезпечувати фінансування необхідних державних видатків.

Відсутність коштів на мобілізацію пів мільйона людей

У четвер, 28 грудня, народний депутат України від фракції Голос Ярослав Железняк, перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики у Верховній раді України, заявив про відсутність грошей на мобілізацію 500 тисяч українців. За його словами, для цього необхідна непосильна сума у розмірі 580 мільярдів гривень. Згодом він уточнив, що гроші є, але не для такої кількості людей.

Железняк уточнив, що на мобілізацію 500 тисяч людей "тут і зараз" грошей немає навіть гіпотетично. Він додав, що армію фінансують з внутрішніх зборів в Україні.

Депутат також повідомив, що грошів з податків, митниці, приватизації та декілька сотень мільйонів від Норвегії недостатньо. Адже інші міжнародні партнери не фінансують військові видатки армії.

Після свого коментаря для УП, Железняк написав пост на своїй сторінці у Telegram. Він уточнив, що загалом гроші на мобілізацію є. Але "питання об’єму" залишається відкритим. Тобто, їх не вистачить на таку кількість людей.

Зауважимо, що державний бюджет України на 2024 рік закладений з доходами на 1,768 трильйона гривень. Його видатки становлять на рівні 3,355 трильйона гривень. Якщо суми розрахунків нардепа Железняка вірні, тоді мобілізація у 500 тисяч людей може обійтись майже у третину від усіх доходів держбюджету.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube