У Москві знову палає НПЗ в районі Капотня

Нафтопереробний завод Газпромнефть у московській Капотні знову в огні. Тим часом в області оголошено ракетну небезпеку - попри запевнення депутата Держдуми

НПЗ Капотня пожежа
У Москві знову горить НПЗ Капотня. Колаж - Інформатор-Україна

Московський НПЗ у районі Капотня знову охопила пожежа - над південно-східними кварталами російської столиці здіймається чорний дим. Попередні удари по цьому заводу, коли горіли щонайменше два резервуари, сталися ще 18 червня. Тим часом у Московській області оголошено ракетну небезпеку. Це відбувається за кілька тижнів після серії ударів по стратегічному об'єкту, який забезпечує паливом мільйонне місто.

Московський нафтопереробний завод "Газпромнефть-МНПЗ" розташований за 15 кілометрів від Кремля і є одним з найбільших нафтопереробних підприємств Росії. Завод належить компанії "Газпромнефть" і є головним джерелом пального для Москви - він забезпечує близько 40% ринку бензину та до 50% дизельного палива Московського регіону. Потужність переробки підприємства складає 11 мільйонів тонн нафти на рік.

Примітно, що напередодні атаки, 9 липня, депутат Державної Думи РФ і генерал Віктор Соболєв, член комітету з оборони, публічно заявив, що жодні удари по Москві неможливі.

"Москва надійно прикрита від балістичних ракет, таку ціль без проблем зіб'є наше ППО".

Соболєв стверджував, що гіперзвукового озброєння у противника "навряд чи є", а "звичайну ракету наші зіб'ють без проблем". Заяви депутата стали відповіддю на анонс українських балістичних ударів по столиці РФ. Він наполягав, що погрози є "більше інформаційним впливом на населення Росії".

Тепер, на тлі чергової пожежі в Капотні та оголошеної ракетної небезпеки в Підмосков'ї, ці слова набули гіркої іронії. Ракетна та дронова небезпека також оголошені у Московській та Калузькій областях, у Смоленській, Тульській, Брянській та Курській областях.

НПЗ Капотня знов димить
НПЗ Капотня знов димить

Як виглядали попередні удари по Капотні

Москва та Підмосков'я раніше вже зазнавали масованих атак, які називали одними з найбільших за час російського вторгнення в Україну. В результаті одного з ударів в районі Московського НПЗ розпочалася масштабна пожежа, а за попередньою інформацією - була пошкоджена ключова установка первинної переробки нафти. Цю установку фахівці називають "серцем" заводу.

Компанія Planet Labs зафіксувала наслідки атаки ВСУ на Московський НПЗ - свіжі супутникові знімки опублікували профільні канали, на яких видно пошкодження резервуара. За оцінками аналітиків, кришка резервуара злетіла на висоту 180-200 метрів - це багатотонний елемент конструкції. Також зафіксовані пошкодження установки первинної переробки нафти АВТ-6, яку було виведено з ладу в ході атаки.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/6522

Що треба знати про атаки на московську нафтопереробку

Московський НПЗ у Капотні неодноразово ставав ціллю для українських ракет "Барс" та дронів. Під час червневих атак завод вражали як безпілотники, так і нові українські ракети - ці удари виводили з ладу потужності, критичні для паливного забезпечення всього столичного регіону. В СБУ підкреслили, що атакували завод, виконуючи завдання президента України Володимира Зеленського.

Попри гучні заяви московських чиновників про надійність ППО, свіжі фото ураженого НПЗ у Капотні спростовують ці запевнення. Поруч із московським НПЗ нещодавно збудували вежу для комплексу "Панцир", однак сам зенітно-ракетний комплекс на неї, можливо, встановити не встигли - споруда нової вежі почалася лише в середині травня. Черговий удар і пожежа показали: ані нашвидкуруч зведені позиції ППО, ані запевнення думських генералів не рятують ключову інфраструктуру Москви від прильотів.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити