У Москві та Петербурзі відключають мобільний інтернет: не стали чекати до 9 травня

У двох найбільших містах РФ фіксують масштабні перебої зі зв'язком - не працюють навіть сервіси з білого списку, обмеження пояснюють заходами безпеки напередодні святкових подій

Росія глушить зв’язок
Перед парадом у Москві та Петербурзі проблеми з інтернетом і SMS. Фото: Getty images

У Москві та Санкт-Петербурзі зафіксували масштабні перебої з мобільним інтернетом 5 травня. Зв'язок зник навіть у сервісах, які зазвичай працюють у так званому "білому списку". Про це повідомляють моніторингові паблики.

Водночас у частині районів доступ до мережі поки зберігається, однак працює нестабільно. Напередодні мешканців двох найбільших міст Росії попереджали про можливі обмеження зв'язку через підготовку до 9 травня. За даними джерел, відключення можуть бути пов'язані з намаганнями ускладнити наведення українських дронів.

Нестабільний зв'язок в Москві
Нестабільний зв'язок в Москві

Як повідомлялося раніше, у період з 5 по 9 травня російські мобільні оператори почали розсилати абонентам попередження про можливі масштабні збої. Йшлося не лише про мобільний інтернет, а й про потенційні проблеми з відправленням SMS.

У Росії масштабні перебої з інтернетом
У Росії масштабні перебої з інтернетом

Телеком-компанії пояснюють такі заходи "підвищеними вимогами безпеки" під час підготовки до святкових подій. Зокрема, оператор "Билайн" заявляв, що обмеження вводяться для "забезпечення заходів безпеки в Москві у період підготовки та проведення святкових заходів".

Жінка фотографує на мобільний телефон, прогулюючись біля історичної Червоної площі в Москві
Жінка фотографує на мобільний телефон, прогулюючись біля історичної Червоної площі в Москві, Росія, 3 травня 2026 року. Фото: Getty Images

Яким буде парад в Москві 9 травня

На цьому тлі, за інформацією джерел, парад у Москві можуть провести у скороченому форматі - без демонстрації військової техніки. Також повідомляється про безпрецедентне посилення систем протиповітряної оборони навколо столиці РФ.

При цьому після серії українських атак по об'єктах нафтового експорту російські системи ППО опинилися під перевантаженням. А запаси ракет для Панцирів стрімко виснажуються.

Як писав Інформатор, затяжна війна проти України, геополітичні провали та внутрішні кризи послаблюють Росію на всіх фронтах, стратегія Кремля може обернутися не відновленням впливу, а втратою статусу великої держави.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити