У Мінфіні ФРН прокоментували чутки про припинення військової допомоги Україні і пояснили, що буде з нею далі

Допомога з боку Німеччини в майбутньому буде частково перенесена на міжнародні програми

Німеччина
Німеччина готова до короткострокового надання додаткових коштів Україні

Німецьке міністерство фінансів внесло ясність щодо майбутньої допомоги Україні. Двостороння допомога з боку Німеччини в майбутньому буде частково перенесена на міжнародні програми. Берлін долучиться до міжнародної програми G7, яка передбачає надання Україні кредитів на 50 мільярдів доларів за рахунок заморожених російських активів.

Про це заявило Міністерство фінансів ФРН у відповідь на запит Суспільного, розвіявши чутки про скорочення підтримки Києва. Уточнюється, що Федеральний уряд підтримує Україну у фінансуванні та оснащенні військовою технікою такою мірою, якою не робить цього жоден інший європейський партнер. Цій меті слугує стаття "Модернізація" у федеральному бюджеті на 2024 рік, а також цільові асигнування на наступні роки.

При цьому Німеччина готова до короткострокового надання додаткових коштів Україні, але є умови.

"Федеральне міністерство фінансів готове розглянути можливість короткострокового надання додаткових коштів до того часу. Для цього, однак, додаткові потреби мають бути чітко визначені та зрозумілі, щоб відповідати всім бюджетним правилам і на цій основі можна було звернутися до Бундестагу з проханням про надання дозволу", - наголосили у Мінфіні ФРН.

У пресслужбі німецького відомства додали, що ще не отримали жодного конкретного повідомлення про вимоги, "тому ані розгляд, ані рішення не можуть бути прийняті".

Допомога Україні від Німеччини

Напередодні німецьке видання Bild написало, що Федеральний уряд більше не надає жодних додаткових виплат на допомогу Україні. Це нібито пов'язано з тим, що грошей, згідно з поточним бюджетним плануванням, більше немає. Канцлер Олаф Шольц більше не хоче схвалювати додаткові заявки на німецьке озброєння, які надходять з України. За даними видання, урядова коаліція ФРН гальмує виплати насамперед з ініціативи міністра фінансів Крістіана Лінднера. Стверджується, що Лінднер у листі від 5 серпня попросив міністра оборони Бориса Пісторіуса припинити виплати.

Після публікації статті німецького видання про можливе припинення військової допомоги Україні, МЗС України спростувало ці чутки. Речник МЗС Георгій Тихий назвав інформацію маніпулятивною, зазначивши, що рівень допомоги від Німеччини буде відомий після затвердження бюджету у листопаді. Наразі уряд Німеччини продовжує планувати фінансування для України на наступний рік. Українська сторона сподівається на збереження підтримки та ефективне використання заморожених російських активів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube