Головна
Україна
Події
14:42, 16 Лютого
Информатор UA

Интро

У Львові у 11-річної дівчинки після перенесеного коронавірусу почали відмовляти руки та ноги. Вона провела два тижні у реанімації. Про це повідомили у Першому медичному територіальному об’єднанні Львова, – передає Інформатор.  Дівчинка перенесла коронавірус у травні 2021 року у легкій формі, із симптомів була лише втрата запаху та смаку. Вже за кілька тижнів у неї розпочалися сильні головні болі. Вона почала відчувати слабкість у руках та ногах – дівчинка не могла тримати навіть виделку. Дитину терміново доставили до реанімації. Діагноз, який вдалося поставити дівчинці – гострий поперечний мієліт у шийному відділі хребта та спастична тетраплегія (зниження рухової активності у ногах та руках). Це запальне інфекційне захворювання спинного мозку, під час якого блискавично уражаються рухова та чутлива здатність. Що могло спровокувати хворобу Лікарі пояснюють, що коронавірус запустив хибну роботу імунної системи. Вона почала сприймати клітини спинного мозку як чужорідні, атакуючи свій організм. Стан дівчинки вдалося стабілізувати, два тижні вона перебувала у реанімації та місяць у неврологічному відділенні. Дитині довелося знову вчитися сидіти і ходити. Медики кажуть, що нарешті хвороба відступила та розвиток ускладнень зупинили. Зазначимо, останнім часом коронавірус частіше вражає дітей, що призводить до ускладнень: ураження серцево-судинної та нервової системи, головного мозку, панкреатиту, плевриту, пневмонії. Лікарі переконані, що для захисту від тяжких наслідків захворювання допомагає вакцинація. Нагадаємо, у Львівській області 12-річний хлопчик зробив невдале сальто, у нього перестала рухатися рука. Крім того, у яких випадках батьки можуть не робити щеплення дитині. Також Інформатор писав, чи потрібно робити експрес-тести на коронавірус дітям із симптомами ГРВІ.  Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.   

У Львові у 11-річної дівчинки після COVID-19 почали відмовляти руки та ноги

Читать на русском

Таке ускладнення відбувається вкрай рідко

Читать на русском
У Львові у 11-річної дівчинки після COVID-19 почали відмовляти руки та ноги

Таке ускладнення відбувається вкрай рідко

У Львові у 11-річної дівчинки після перенесеного коронавірусу почали відмовляти руки та ноги. Вона провела два тижні у реанімації.

Про це повідомили у Першому медичному територіальному об’єднанні Львова, – передає Інформатор

Дівчинка перенесла коронавірус у травні 2021 року у легкій формі, із симптомів була лише втрата запаху та смаку. Вже за кілька тижнів у неї розпочалися сильні головні болі. Вона почала відчувати слабкість у руках та ногах – дівчинка не могла тримати навіть виделку. Дитину терміново доставили до реанімації.

Діагноз, який вдалося поставити дівчинці – гострий поперечний мієліт у шийному відділі хребта та спастична тетраплегія (зниження рухової активності у ногах та руках). Це запальне інфекційне захворювання спинного мозку, під час якого блискавично уражаються рухова та чутлива здатність.

Що могло спровокувати хворобу

Лікарі пояснюють, що коронавірус запустив хибну роботу імунної системи. Вона почала сприймати клітини спинного мозку як чужорідні, атакуючи свій організм. Стан дівчинки вдалося стабілізувати, два тижні вона перебувала у реанімації та місяць у неврологічному відділенні. Дитині довелося знову вчитися сидіти і ходити. Медики кажуть, що нарешті хвороба відступила та розвиток ускладнень зупинили.

Зазначимо, останнім часом коронавірус частіше вражає дітей, що призводить до ускладнень: ураження серцево-судинної та нервової системи, головного мозку, панкреатиту, плевриту, пневмонії. Лікарі переконані, що для захисту від тяжких наслідків захворювання допомагає вакцинація.

Нагадаємо, у Львівській області 12-річний хлопчик зробив невдале сальто, у нього перестала рухатися рука. Крім того, у яких випадках батьки можуть не робити щеплення дитині.

Також Інформатор писав, чи потрібно робити експрес-тести на коронавірус дітям із симптомами ГРВІ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.