Левеня живе на фермі
З осені 2021 року у Кривому Розі живе левеня Еліна. Їй надав притулок на місцевій фермі Ігор Боков. Він побачив у мережі оголошення про місячних левенят, яких відмовилася годувати матір, і вирішив надати притулок Еліні.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Дніпро.
Еліна мешкає на фермі вже 5 місяців. Вона почала сліпнути. За словами господаря, причиною цього можуть бути генетика і те, що левенят годували штучно і вона не отримала достатньо вітамінів від матері.
Лікувати левеня у Кривому Розі нема де. Чоловік збирає гроші, щоб прооперувати Еліну у Києві. Це коштуватиме 2000 доларів.
Хоча організація «Альянс захисників тварин» заявляє, що власник «монетизував» свою вихованию та влаштовував з нею платні фотосесії. А сам Ігор стверджує, що він на цьому не заробляє.
Хоча криворізький правозахисник Антон Пушков упевнений, що левеня живе у неналежних умовах, що дуже йому шкодить. Ми сумніваємося, що умови утримання левиці наближені до диких, до тих природних, які їй потрібні. На ній цілий день заробляють, фотографуються із нею. Її цикл збитий. Можливо, це вплинуло на її здоров'я», – каже чоловік.
За словами юриста Івана Карнауха, в Україні не заборонено утримувати та розводити диких тварин. Він додає, що кожен власник повинен мати документи про походження тварини та ветеринарний паспорт із відмітками про щеплення. Але найголовніший критерій — створення відповідних умов проживання.
Наразі Ігор чекає дзвінка від ветеринарів з Києва. Після операції він планує тримати левеня у себе, допоки йому не виповниться рік. Пізніше він планує побудувати вольєр площею не менше 200 квадратних метрів та створити необхідні умови для проживання.
У медіацентрі "Інформатор Дніпро " провели прес-конференцію з цього приводу. На ній начальник дослідницької групи з вивчення лісів Амазонки, біолог та зоолог Валерій Клімов зазначив, що утримання левиці в домашніх умовах має великі ризики. Оскільки коли хижаки дорослішають, то стають небезпечними для людини. Нерідко буває так, що вихованці нападають на своїх господарів.
Валерій розповів також таку історію. Якось він виходив сліпое хворое левеня, яке помирало. Тварина за все життя не бачила своїх родичів і була абсолютно ручною. Але лев підріс, і одного разу він перестрибнув через паркан. Він повернувся, несучи в зубах дитину, з якою він хотів погратися.
«Я говорю це зі свого досвіду. Лев вимагає певного правильного харчування, є вимоги щодо гігієни. У домашніх умовах та умовах ферми не кожен може це йому надати. Коли хижак стає статевозрілим, він починає бути небезпечним. Був вже не один випадок. Фахівці, які вивчають левів, найчастіше гинуть від своїх друзів. І це статистика. Навіть сліпий лев може зашкодити оточуючим. Його потрібно пролікувати, помістити у спеціальну установу. В Україні його не приймуть. Є спеціальна програма, яка дозволяє повернути тварину до Африки. Цим займається зоопарк у Бердянську», – каже Валерій Клімов.
Ветеринар Іван Васильєв зазначив, що зашкодити зору левиці могли саме фотосесії та яскраві спалахи. Валерій Клімов розділив цей погляд і додав, що фото з дикими тваринами давно заборонені в усьому світі.
Раніше ми писали, що у зоопарку Вінниці у диких кабанів народилися поросята.
Також Інформатор писав, що у зоопарку Харкова народилося верблюженя: чим воно займається та що їсть.
Крім того, у зоопарку Києва показали своїх закоханих вихованців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.