У Кремлі вирішили ігнорувати рішення ЄСПЛ щодо вбивства Литвиненка та вважають його черговим актом русофобії

Читать на русском

Підозрюваний у вбивстві Литвиненка, а нині депутат Держдуми Андрій Луговий теж розкритикував рішення ЄСПЛ

Читать на русском
У Кремлі вирішили ігнорувати рішення ЄСПЛ щодо вбивства Литвиненка та вважають його черговим актом русофобії

Підозрюваний у вбивстві Литвиненка, а нині депутат Держдуми Андрій Луговий теж розкритикував рішення ЄСПЛ

Російська влада відкидає рішення ЄСПЛ, в якому йдеться про відповідальність Російської Федерації за смерть ексрозвідника Олександра Литвиненка.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на interfax.ru.

У Кремлі заявили, що рішення Європейського суду з прав людини, який визнав російську державу відповідальною за вбивство ексспівробітника ФСБ Олександра Литвиненка, є голослівним. Російська влада вважає, що суд не може володіти всією інформацією по цій справі.

"Навряд чи у ЄСПЛ є якісь повноваження, технологічні можливості володіти інформацією з цього приводу. Ви знаєте, що досі  немає жодних результатів цього розслідування, тому робити такі твердження, щонайменше, голослівно, — сказав прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков у відповідь на прохання прокоментувати рішення Страсбурзького суду у справі Литвиненка.

На питання, чи готові в Кремлі погодитися з вердиктом ЄСПЛ, прессекретар Путіна відповів: "Ми не готові прислухатися до таких рішень". Представниця Міністерства МЗС Російської Федерації Марія Захарова назвала рішення ЄСПЛ черговим актом русофобії.

"Ще одне свідчення того, що ЄСПЛ, який позиціонує себе як міжнародний судовий орган, хоче відігравати політичну роль і внести свою лепту в атмосферу русофобії, яка стала дуже популярною в деяких західних державах", — підкреслила Марія Захарова. 

Рішення колег забракував і російський суддя Європейського суду з прав людини Дмитрій Дєдов. Він вбачає у рішенні ЄСПЛ багато процедурних і юридичних порушень. 

"Мені шкода, що я не можу приєднатися до висновків більшості у встановленні порушень як процедурної, так і матеріальної частини статті 2 Конвенції. Я виявив багато недоліків в аналізі британського розслідування і суду, які викликають обґрунтовані сумніви щодо причетності підозрюваних до отруєння і того, чи діяли вони як агенти держави”, — прокоментував рішення Дмитрій Дєдов.

За даними проведеного у Великобританії розслідування, вбивство Литвиненка вчинили Андрій Луговий і Дмитрій Ковтун, які отруїли полонієм-210 колишнього російського розвідника, що отримав у Сполученому Королівстві політичний притулок. Суд встановив, зокрема, що "були вагомі докази того, що Луговий і Ковтун при отруєнні Литвиненка діяли як представники російської держави".

Нині Андрій Луговий, якого у Британії підозрюють у вбивстві, депутат Держдуми Російської Федерації. У 2006, коли стався злочин, він був співробітником органів державної охорони. Луговий заявив, що не розуміє, як в ЄСПЛ могли прийняти таке рішення.

"Якщо вони приймали рішення, ґрунтуючись тільки на словах вдови Литвиненка, то це просто підриває репутацію ЄСПЛ", - сказав він.

Депутат спростував звинувачення ЄСПЛ щодо того, що Росія ніби-то не провела належного розслідування у справі Литвиненка.

"Це неправда - російська прокуратура і Слідчий комітет робили все для встановлення істини", —  підкреслив Луговий. 

За його словами, на жодний запит російської Генпрокуратури лондонське правосуддя не відповіло, хоча на запити британських колег російська сторона відповіді надала. Він нагадав, що ще в листопаді 2006 року представники британської сторони зустрічалися з ним в Москві та брали у нього свідчення.

"Тому рішення ЄСПЛ вважаю політично заангажованим, яке не має нічого спільного з законністю, що підриває репутацію Європейського суду з прав людини", — підсумував депутат.

Нагадуємо, Європейський суд з права людини ухвалив, що РФ відповідальна за отруєння полонієм Олександра Литвиненка. Колишнього офіцера ФСБ отруїли полонієм 210  восени 2006 р. в Лондоні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.