У Кремлі заявили, що будь-яка пауза на фронті буде використана лише за умов, вигідних Москві. Російський дипломат Сергій Рябков попередив: якщо Київ не погодиться на ультиматуми Путіна, військовий тиск продовжиться без зупинки
Росія не збирається дозволяти Україні навіть короткострокову паузу на фронті без виконання висунутих Кремлем вимог. Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков у коментарі пропагандистському агентству ТАСС. Фактично у Москві вчергове натякнули, що будь-яка ініціатива з боку Заходу щодо припинення вогню чи перемир’я не отримає підтримки, якщо Київ не погодиться на умови Москви.
"Ми не допустимо, щоб Збройні сили України використали паузу в бойових діях для перегрупування чи відновлення, якщо не буде усунено першопричини конфлікту", - цинічно заявив Рябков.
Він також заявив, що повернення Дональда Трампа до влади у США, стало "приводом для обережного оптимізму" в контексті двосторонніх відносин між Росією та США. За словами Рябкова, у розмовах із Трампом Путін нібито підкреслював необхідність політико-дипломатичного вирішення конфлікту.
Водночас у Кремлі не приховують, що в разі відсутності поступок від Києва, Росія продовжить наступальні дії.
"Дивно, що гарячі голови, які втратили залишки здорового глузду в Сенаті США, не враховують цю реальність. Продовжимо зусилля для досягнення цілей "СВО". Таким чином, рішення і вибір - за Вашингтоном, за Трампом", - додав Рябков.
Перед другим раундом переговорів, що відбувся 2 червня в Стамбулі, Росія передала українській делегації чергову версію "меморандуму", де знову зажадала передачі під контроль РФ чотирьох українських областей і Криму. Крім того, Москва вимагала заборонити Україні проводити мобілізацію та перегрупування військ. Також йшлося про припинення постачання західного озброєння під час ймовірного режиму припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський жорстко розкритикував документ, назвавши його "політичним спамом" і способом піару на внутрішню аудиторію РФ. Водночас президент США Дональд Трамп публічно натякнув, що часткова відповідальність за масовану атаку РФ у ніч на 6 червня лежить і на Києві, що викликало хвилю обурення серед союзників України.
Також попри нові масовані удари Росії по Україні, президент США Дональд Трамп не поспішає із санкціями проти Кремля. Він заявив, що застосує тиск лише в разі необхідності, водночас не називаючи жодних конкретних червоних ліній.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.