У КМДА зʼявилася схема з легалізації майна через родичів та друзів топпосадовця

Нерухомість зареєстрована на родичів Володимира Прокопіва - його тестя, тещу та дружину, частина активів була придбана за вартістю нижче ринкової

Володимир Прокопів
Володимир Прокопів через близьких до себе осіб і членів родини володіє цілою колекцією елітної нерухомості в численних ЖК та офісних центрах столиці

Голова фракції "Євросолідарність" у Київській міськраді та заступник мера Києва Віталія Кличка у КМДА Володимир Прокопів, як з'ясували журналісти, незаконно легалізовує майно. До своєї схеми він залучив, дружину, її батьків та своїх друзів. Всі з них, згідно з офіційними доходами, не можуть собі дозволити придбати дорогу нерухомість.

Про це йдеться у великому розслідуванні журналістів Bihus.Info. Розслідувачі розповіли про те, як Прокопів легалізував майно через членів родини та друзів.

Прокопів і його рідня станом на момент зйомки розслідування володіли величеньким будинком у котеджному містечку "Коник", будинком в елітному передмісті столиці, Ходосівці, квартирами у нових ЖК, а ще - сотнями квадратів комерційної площі у численних новобудовах столиці. Журналісти кажуть: безліч питань викликає якраз спосіб і хронологія їхньої появи.

 

Наприклад, на другий день повномасштабного вторгнення, 25 лютого 2022 року, дружина Прокопіва Віра займалася купівлею однокімнатної квартири на 72 кв.м у лакшері-ЖК "Signature". Це найдорожчий і найпрестижніший комплекс у Києві, нині квартира там вартує від 6,5 тисяч доларів за "квадрат", а Віра Прокопіва просто перекупила інвестицію в іншої людини за 1,37 млн грн - на той момент близько 50 тисяч доларів.

Журналісти з'ясували, що компанія дружини Володимира Прокопіва викупила це житло в Андрія Стеценка, земляка Прокопіва (він походить з Івано-Франківська). Подружжя Стеценків, як виявилося, пов'язане з родиною Прокопівих, але навіть не мало власного житла у столиці та орендували квартиру у фірми тестя Прокопіва. Окрім того, в них точно не було статків для купівлі дорогої нерухомості. На момент інвестування у ЖК "Signature" Стеценко пересувався містом на старому Volkswagen Passat. Того ж року, стверджують розслідувачі, щасливчик вклав гроші ще в одну квартиру в елітному ЖК.

"Заробітки Стеценка і близько не стояли - на цьому етапі вже можна визнати, що все це зліплена на коліні побрехенька, і Стеценка могли використовувати, аби вкладати чиїсь гроші в чиюсь майбутню нерухомість", - кажуть журналісти.

Це не єдина нерухомість, викуплена нещодавно. У липні 2022 року Віра Прокопіва інвестувала у будівництво ЖК Happy House на Берестейській. Це - 3-кімнатна квартира площею у 100-кв.м, і, за словами Володимира Прокопіва, вона виконала "дану раніше обіцянку" інвестувати у цей ЖК. При цьому забудовник продавав житло у цьому ЖК удвічі дорожче.

Крім того, з квітня 2024 року родина Прокопіва володіє нерухомістю у БФК "Metropole" поблизу палацу "Україна". Колись для будівництва саме цього БФК, нагадують журналісти, Київрада дала згоду на повалення пам'ятки архітектури. Після знесення були судові рішення про необхідність відновити споруду, але забудовник на це вже не зважав, і звів три гігантські висотки. Причому вартість нерухомості для дружини Прокопіва була більше, ніж вдвічі дешевшою, аніж для інших покупців.

Також до схеми з легалізації майна залучені навіть тесть та теща Прокопіва. Остання, Стелла Штурмай, з 2021 року володіє елітною нерухомістю на 190 кв.м у котеджному містечку Нова Ходосівка під Києвом. Ціни стартували від 180 тисяч доларів за котедж, втім, з офіційних статків родичка не змогла б викупити й десятої частини будинку, оскільки працювала заступником директора з навчально-виробничої роботи у художньому училищі Івано-Франківська.

"Деколи, допомагаючи родичам, - яким би не був результат, в кінці ти все одно виявляєшся винним. Щоб не було такої ситуації - я не допомагав. І, якби рекомендував десь купити будинок - рекомендував би в іншому місці", - пояснив Bihus.Info сам Прокопів.

Тесть посадовця, Андрій Штурмай, має компанію "ТОВ ВП-Сервіс" (з ініціалами Прокопіва), що займалося нерухомістю у Києві. Ще з 2018 року він здавав у оренду квартирантам старий будиночок родини Прокопівих на Мишоловці - непрестижній околиці столиці. Але з 2015 року на саме ТОВ "навалили" купу нерухомості: з десяток офісів у різних ЖК та офісних центрах столиці.

Тесть коментувати Bihus.Info наявність в нього нерухомості на мільйони доларів не став. Сам Прокопів - не зміг пояснити, звідки той має таку шалену кількість грошей. Напередодні кадрового "стрибка" Штурмай працював у Івано-Франківському газовому підприємстві, і отримував невелику навіть за мірками облцентру зарплатню. При цьому, будучи власником такого "потужного" бізнесу в країні, сьогодні тесть політика працює за кордоном найманим робітником на будівництві.

Володимир Прокопів: що про нього відомо

41-річний Володимир Прокопів - депутат Київської міської ради 7, 8 і 9 скликань, заступник голови КМДА. Фігурант антикорупційних розслідувань про шахрайські афери та владні зловживання.

У лютому 2021 його обрали головою фракції "ЄС" у Київраді. У березні 2021 був призначений заступником голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень.

У грудні 2023 року під час розгляду бюджету на наступний рік у Київраді Прокопів заявив, що Києву "не потрібний бюджет війни" та виступав проти закладання міських коштів на потреби ЗСУ. Через це його розкритикували як колеги по партії, так і суспільство.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube