У EMA визнали зв'язок між вакцинацією AstraZeneca і тромбозом

Читать на русском

EMA рекомендувало вакцину AstraZeneca як безпечну

Читать на русском

EMA рекомендувало вакцину AstraZeneca як безпечну

Глава відділу вакцинації Агентства з лікарських засобів ЄС (EMA) Марко Кавальєрі заявив про зв'язок між вакцинацією препаратом AstraZeneca і виникненням тромбів у окремих людей, які отримали щеплення.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Il Messaggero.

«На мій погляд, зараз ми можемо це сказати, є очевидний зв'язок з вакциною. Але що викликає таку реакцію, ми ще не знаємо. Ці церебральні тромбози з недостатністю тромбоцитів, мабуть, є основним фактором, що вимагає дослідження. У підсумку в найближчі кілька годин ми скажемо, що зв'язок існує, але нам ще належить зрозуміти, як це відбувається», - сказав він.

Кавальєрі додав, що серед вакцинованих людей більше випадків церебрального тромбозу з дефіцитом тромбоцитів серед молодих людей, ніж очікували в EMA.

«Наш процес оцінки ще далекий від завершення. Справа в тому, що на цьому тижні ми почнемо давати деякі попередні визначення, але навряд чи в нас вийде вказати вікові обмеження, як це зробили різні країни. З тієї простої причини, що ми є регулюючим органом, і повинні мати дуже точні дані про співвідношення ризику і користі. Ми намагаємося отримати точну картину того, що відбувається, щоб детально визначити, наскільки цей синдром викликаний вакциною», - заявив представник EMA.

Відзначимо, EMA рекомендувало вакцину AstraZeneca як безпечну і, як і британо-шведський виробник, вказувало на відсутність доказів зв'язку між вакциною і тромбами. Однак кілька країн ЄС, включаючи Німеччину, обмежили використання вакцини.

Нагадаємо, вакцина AstraZeneca змінює назву на Vaxzevria.Крім того, в Німеччині зафіксували 9 смертей після вакцинації AstraZeneca.

Також Інформатор писав, що AstraZeneca планує розробити нове покоління вакцини від COVID до осені.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.