У держзрадника Богуслаєва знайшли нерухомість у Франції на 250 мільйонів гривень — розслідування "Схем"

Читать на русском

Родина Богуслаєвих має у власності цілу низку елітної нерухомості у Франції – апартаменти та маєток на Лазуровому узбережжі

Читать на русском
У держзрадника Богуслаєва знайшли нерухомість у Франції на 250 мільйонів гривень — розслідування "Схем"
Син Богуслаєва Олександр (колишній заступник голови наглядової ради "Мотор Січі") є бенефіціаром низки компаній у Франції, на які зареєстроване майно

Родина Богуслаєвих має у власності цілу низку елітної нерухомості у Франції – апартаменти та маєток на Лазуровому узбережжі

Президент промислового гіганта "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв зараз знаходиться під вартою. Служба безпеки України підозрює його у співпраці з ворогом. Активи Богуслаєва в Україні арештовано рішенням суду. Проте не європейське майно його родини. 

Про це йдеться у розслідуванні проєкту "Схеми". Родина Богуслаєвих має у власності цілу низку елітної нерухомості у Франції – апартаменти та маєток на Лазуровому узбережжі.

Син Богуслаєва Олександр (колишній заступник голови наглядової ради "Мотор Січі") є бенефіціаром низки компаній у Франції, на які зареєстроване майно на Лазуровому узбережжі, ринковою вартістю близько 6 мільйонів євро (це майже 250 мільйонів гривень). Журналісти встановили, що Олександр Богуслаєв, зокрема, володіє фірмою "Sci de la promenade des anglais". На цю фірму записана квартира і підвальне приміщення у Ніцці на Англійській набережній вартістю 850 тисяч євро.

Джерело: "Схеми"

Ще одна компанія "Sci Belle epoque", підконтрольна Олександру Богуслаєву, володіє двома апартаментами на 588 та 622 квадратні метри на бульварі Гюго у Ніцці. Вартість цієї нерухомості на момент купівлі – 1 мільйон 320 тисяч євро. 

Джерело: "Схеми"

В елітному житловому комплексі в муніципалітеті Вільнев-Лубе на захід від Ніцци компанія Богуслаєва-молодшого "Sci des anges" володіє ще двома квартирами сумарною вартістю 800 тисяч євро. На іншу французьку компанію "Sci Slava", якою Олександр Богуслаєв володіє разом із бізнес-партнером Сергієм Шинкаренком, зареєстрований будинок на бульварі Едуарда восьмого у Ніцці. Вартість маєтку – 1 мільйон 620 тисяч євро.

Джерело: "Схеми"

 

Джерело: "Схеми"

Загальна ж вартість знайденої нерухомості, відповідно до офіційних документів, на момент купівлі складала 4 мільйони 590 тисяч євро (2010-2011 роки). Якщо врахувати, що вартість нерухомості у Франції за 10 років офіційно зросла приблизно на 30%, вийде 5,9 мільйона євро. Журналісти звернулися до Олександра і В’ячеслава Богуслаєвих із запитами про коментарі. Їхні відповіді оприлюднять після отримання.

 

Нерухомість у Москві 

Богуслаєв має у власності нерухомість у Москві. Йдеться про два об'єкти — квартиру та складські приміщення. Це майно він приховував у своїх податкових деклараціях. З'ясувалось, що 2006 року Богуслаєв став власником квартири на Хорошівському шосе в Москві. Її вартість оцінюється приблизно у 350 тисяч доларів. Окрім того, від 2002 року йому належать складські приміщення в російській столиці. Богуслаєв не вказував це майно у своїх податкових деклараціях, які подавав до 2019 року як народний депутат України. Це може свідчити про порушення антикорупційного законодавства.

Що цьому передувало

Богуслаєва та керівника одного із департаментів підприємства затримали у жовтні цього року. За даними слідства, керівництво заводу у Запоріжжі налагодило транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до рф. Наразі триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин злочинної діяльності та притягнення до відповідальності винних. 

Нагадаємо, 22 жовтня Богуслаєва затримали за державну зраду. Крім того, Служба безпеки України оприлюднила докази у звинуваченні Богуслаєва. 

Також Інформатор писав, що Богуслаєва можуть обміняти на українських полонених. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.