У далекій галактиці періоду Великого вибуху вчені знайшли воду

Вчені виявили присутність води у давніх галактиках за допомогою міжзоряного пилу

У далекій галактиці періоду Великого вибуху вчені знайшли воду

Вода вже була частиною всесвіту, коли вік Всесвіту становив лише 5%. Такого висновку вчені дійшли, проаналізувавши пару далеких галактик, які виникли невдовзі після Великого вибуху: там виявили H2O.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Science .

Вчені провели аналіз галактик під загальною назвою SPT0311-58, відомих як найбільш старі та масивні у Всесвіті

Світло від цих галактик у ранньому Всесвіті пройшло так далеко, що досягло Землі. Він дуже слабкий, його набагато важче розрізнити у деталях, ніж у галактиках, які знаходяться відносно близько. Але міжзоряне середовище цих галактик багате на пил, що допомогло виявити присутність води.

Цей пил поглинає ультрафіолетове випромінювання зірок і повторно випромінює його як далеке інфрачервоне світло. Інфрачервоне випромінювання взаємодіє із молекулами води у міжзоряному середовищі. Та, у свою чергу, генерує випромінювання, яке виявили вчені за допомогою чутливого телескопу.

Простіше кажучи, астрономи вдивляються в міжгалактичні гази та їх множинне відображення та отримують інформацію про наявність тих чи інших молекул.

"Використовуючи спостереження з високою роздільною здатністю ALMA за молекулярним газом у парі галактик SPT0311-58, ми виявили молекули води та чадного газу у більшій з двох галактик", - розповів астроном з університету Іллінойсу.

Він додав, що молекулярні форми оксиду вуглецю та води мають вирішальне значення для життя, яким ми його знаємо.

Виявлення цієї води на такому ранньому етапі історії Всесвіту допоможе вченим зрозуміти еволюцію будівельних блоків життя у Всесвіті.

 

У далекій галактиці періоду Великого вибуху вчені знайшли воду 1

Раніше Інформатор повідомляв, що NASA запустить телескоп на пошуки в космосі плаваючих планет, води та темної матерії.

Також ми писали, що місяцехід NASA VIPER шукатиме воду в кратері Нобілі на Південному полюсі Місяця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube