У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
До військової підійшов незнайомий чоловік, почав агресивно спілкуватися та зрештою побив
У Львові побили трансгендерну військовослужбовицю Хелен, яка захищає Україну вже три роки. У дівчини померла мама, вона взяла відпустку та приїхала з фронту, щоб її поховати. Постраждала написала заяву в поліцію.
Про це повідомляє громадська організація Київпрайд. Інцидент стався ввечері вівторка, 15 серпня.
"Хелен сиділа на вулиці в центрі міста, їла і розмовляла зі своїм хлопцем по відеозв'язку. До неї раптово підійшов незнайомий чоловік і почав агресивно спілкуватися. Хелен попросила його відійти, і в наступну секунду чоловік вдарив її в носа зі словами "Ти шо, п..дар?"", - йдеться в повідомленні.
Від удару Хелен втратила координацію, проте чоловік вдарив її ще декілька разів, поки їй не вдалося відійти на декілька метрів і зняти частину нападу на відео. Наразі військова зняла побої та написала заяву.
"Чекаємо на розвиток подій і просимо Нацполіцію гідно відреагувати на цей жахливий випадок. Хелен служить уже три роки, і ми сподіваємося, що Україна забезпечить гідний захист нашій захисниці. Також просимо Омбудсмена Дмитра Лубінця прослідкувати за цією ситуацією", - заявили в Київпрайді.
В українських Силах оборони служать близько 50 тисяч ЛГБТ-військових. Представники спільноти у лавах української армії сподіваються, що держава дозволить утворювати одностатеві цивільні партнерства, оскільки це полегшить їм життя в умовах повномасштабної війни.
До слова, в Україні цього року зареєстрували законопроєкт про реєстрацію цивільних партнерств. Цей документ направлений на те, щоб пари, які не хочуть або не можуть одружуватися, могли отримати такі ж права, як і одружені. У документі також говорилося про військових-ЛГБТ, які стикаються з проблемами: наприклад, коли партнер не може відвідати пораненого коханого в лікарні тощо.
Петиція на підтримку законопроєкту набрала необхідні 25 тисяч голосів, тому на неї відповів президент України Володимир Зеленський. Він зауважив, що запровадження одностатевих шлюбів на законодавчому рівні під час воєнного стану є неможливим, адже 157 стаття Конституції України забороняє змінювати Конституцію під час воєнного або надзвичайного стану. Саме тому президент звернувся до уряду з пропозицією запровадити інститут зареєстровано цивільного партнерства.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.