У Броварах чоловік обчистив стелажі "Епіцентру" з продуктами і отримав умовний строк

Броварський суд визнав чоловіка винним у крадіжці продуктів на понад 3600 грн з магазину мережі.

суд крадіжка магазин
Крадіжку продуктів з Епіцентру покарали умовно

Броварський міськрайонний суд Київської області визнав винним місцевого жителя у крадіжці продуктів харчування з магазину "Food Market" мережі "Епіцентр К" на суму понад 3600 гривень. Подія сталася 11 червня 2025 року, а вирок суд ухвалив 10 серпня 2026 року. Чоловік визнав провину повністю і отримав покарання у вигляді позбавлення волі, від якого його звільнили з випробувальним строком. Раніше судимостей за ним не значилося. 

Епіцентр
Епіцентр

Як встановив суд, 11 червня 2025 року близько 11 год. 20 хв. чоловік перебував у приміщенні магазину "Food Market" ТОВ "Епіцентр К" за адресою: Київська обл., м. Бровари, вул. Київська, буд. 253. Саме там, звернувши увагу на продукти харчування, він вирішив таємно викрасти чуже майно.

За матеріалами справи, чоловік, діючи в умовах воєнного стану та переслідуючи корисливий мотив, шляхом вільного доступу зі стелажів магазину викрав такі продукти:

  • масло екстра 82% - 5 шт. вартістю 174,92 грн за одиницю на суму 874,58 грн;
  • яловичину тушковану - 1 шт. вартістю 143,25 грн;
  • свинину тушковану - 1 шт. вартістю 106,58 грн;
  • олію оливкову - 1 шт. вартістю 639,99 грн;
  • грудинку особливу свинячу вагою 0,948 кг вартістю 335,04 грн;
  • ковбасу салямі золотисту вагою 2,100 кг вартістю 1 183,70 грн;
  • шоколад "Мілка" - 2 шт. вартістю 207,50 грн за одиницю на суму 415,00 грн.

Товар чоловік поклав до рюкзака, який мав при собі, пройшов повз касову зону, не розрахувавшись, і покинув магазин, розпорядившись майном на власний розсуд. Своїми діями він завдав магазину "Food Market" ТОВ "Епіцентр К" майнової шкоди на загальну суму 3 698,15 грн без ПДВ.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав повністю, а його показання повністю збіглися з обставинами, викладеними у вироку.

"Про вчинене щиро розкаявся, зазначив, що зрозумів, що вчинив погано, обіцяв більше не вчиняти кримінальні правопорушення", - зазначено у вироку Броварського міськрайонного суду Київської області.

Суд дійшов висновку, що вина обвинуваченого доведена поза розумним сумнівом, і кваліфікував дії за ч. 4 ст. 185 КК України як таємне викрадення чужого майна, вчинене в умовах воєнного стану. Це кримінальне правопорушення суд відніс до категорії тяжких злочинів.

Врахувати каяття і призначити випробувальний строк

Пом'якшуючими обставинами суд визнав щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення. Обтяжуючих обставин при цьому встановлено не було. Суд також врахував, що обвинувачений раніше не судимий і не перебуває на обліку в лікаря-психіатра та нарколога.

Враховуючи ці фактори, суд дійшов висновку, що виправлення та перевиховання обвинуваченого можливе без ізоляції від суспільства. Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлявся, а запобіжний захід обвинуваченому суд не обирав.

Ухвалив

Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років. На підставі ст. 75 КК України суд звільнив його від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік.

Відповідно до ст. 76 КК України на засудженого поклали такі обов'язки:

  • періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Речовий доказ - DVD-диск - вирішено залишити в матеріалах кримінального провадження. Вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Раніше Інформатор повідомляв, що мешканця Броварів вчетверте впіймали на крадіжках з Епіцентру, і цього разу суд обмежився штрафом, оскільки правопорушення розглядалося як адміністративне. Також ми писали, що киянин, який виніс обігрівач з "Епіцентру", отримав реальний строк ув'язнення через попередні судимості, адже суд визнав неможливим його виправлення без ізоляції від суспільства.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна
Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити