RU
Головна
Світ
14:50, 13 Жовтня
Информатор UA

Интро

У Білорусі ввели кримінальну відповідальність для підписників Telegram-каналів. Користувачам загрожує до 7 років позбавлення волі. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Головне управління міністерства з боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Нову міру пов'язують із прийнятою 12 жовтня постановою білоруського уряду "Про заходи протидії екстремізму і реабілітації нацизму". Громадян будуть притягувати до кримінальної відповідальності за підписку на Telegram-канали та чати, визнані в країні екстремістськими. Їм загрожує максимальне покарання до 7 років позбавлення волі. Зазначимо, "екстремістськими" в Білорусі визнані понад 100 каналів, їх автори публікували інформацію про протести 2020 року і критикували дії влади. Серед них Telegram-канали Nexta Live, Nexta. Суд у Мінську визнав видання і проєкт від його творців, Zerkalo.io, екстремістськими. До переслідувань портал був найпопулярнішим новинним ресурсом у країні. Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори, на яких Лукашенко нібито отримав понад 80% підтримки. Після цього білоруси вийшли на вулиці в знак протесту з результатами виборів. Учасники вважають обраним президентом лідерку опозиції Світлану Тихановську. У Білорусі МВС загрожувало демонстрантам застосуванням бойової зброї. Крім того, 23 травня в Мінську посадили літак RyanAir, що прямував з Афін до Литви, на борту якого перебував колишній головний редактор опозиційного білоруського пабліку NEXTA Роман Протасевич і його дівчина Софія Сапега. Пару заарештували. Україна та ще 20 країн зажадали від Білорусі звільнення Протасевича. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

У Білорусі ввели кримінальну відповідальність для підписників Telegram-каналів

Читать на русском
У Білорусі ввели кримінальну відповідальність для підписників Telegram-каналів

Велика частина каналів, визнаних судами в країні екстремістськими, належить опозиції

У Білорусі ввели кримінальну відповідальність для підписників Telegram-каналів. Користувачам загрожує до 7 років позбавлення волі.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Головне управління міністерства з боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

Нову міру пов'язують із прийнятою 12 жовтня постановою білоруського уряду "Про заходи протидії екстремізму і реабілітації нацизму". Громадян будуть притягувати до кримінальної відповідальності за підписку на Telegram-канали та чати, визнані в країні екстремістськими. Їм загрожує максимальне покарання до 7 років позбавлення волі.

Зазначимо, "екстремістськими" в Білорусі визнані понад 100 каналів, їх автори публікували інформацію про протести 2020 року і критикували дії влади. Серед них Telegram-канали Nexta Live, Nexta. Суд у Мінську визнав видання і проєкт від його творців, Zerkalo.io, екстремістськими. До переслідувань портал був найпопулярнішим новинним ресурсом у країні.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори, на яких Лукашенко нібито отримав понад 80% підтримки. Після цього білоруси вийшли на вулиці в знак протесту з результатами виборів. Учасники вважають обраним президентом лідерку опозиції Світлану Тихановську. У Білорусі МВС загрожувало демонстрантам застосуванням бойової зброї.

Крім того, 23 травня в Мінську посадили літак RyanAir, що прямував з Афін до Литви, на борту якого перебував колишній головний редактор опозиційного білоруського пабліку NEXTA Роман Протасевич і його дівчина Софія Сапега. Пару заарештували. Україна та ще 20 країн зажадали від Білорусі звільнення Протасевича.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.