У Білорусь стягують російських солдатів: що відомо

Читать на русском

За добу до Білорусі прибуло два ешелони російських військових

Читать на русском
У Білорусь стягують російських солдатів: що відомо
У Білорусь стягують російських солдатів

За добу до Білорусі прибуло два ешелони російських військових

В ніч проти 6 січня до Білорусі у 15 вагонах прибули близько 800 солдатів Росії, крім того, за останню добу РФ відправила ще три ешелони з технікою та особовим складом до Білорусі. У ніч на 7 січня до Білорусі перекинули ще один ешелон із російськими військовими у складі близько 700-800 осіб.

За даними моніторингової групи Беларускі Гаюн, через станцію Смоленськ у напрямку Білорусі прослідував спецешелон із 15-ма пасажирськими вагонами. У Білорусі він прибув на залізничну станцію Вітебськ, у вагонах перебував особовий склад ЗС РФ у кількості близько 700-800 осіб.

Цей ешелон точно повторив маршрут попереднього, який, як з'ясувалося після уточнення даних, також прибув до Вітебська вночі 6 січня і привіз близько 700-800 осіб. Таким чином, за останні два дні до Вітебська могло бути перекинуто щонайменше 1400-1600 військових РФ.

"Додатковим підтвердженням є те, що ввечері 6 січня в різних місцях міста було помічено солдатів ЗС РФ, які ходили групами по кілька осіб і відвідували магазини", – зазначає Беларускі Гаюн.

Що цьому передувало

В ніч проти 6 січня о 02:10 за мінським часом через станцію Смоленськ у напрямку Білорусі прослідував ешелон із 15-ма пасажирськими вагонами. Ешелон міг прибути в Оршу або Вітебськ. У вагонах їхали близько 800 людей особового складу Збройних сил РФ. Після зупинки у Вітебській області ешелон міг продовжити рух у Брестську область, наприклад, у район Барановичів. 

Крім того, за останню добу до Барановичів прибули три ешелони Росії. Джерела моніторингової групи стверджують, що о 07:30 на залізничну станцію Полонка у Барановському районі Брестської області прибув ешелон, у якому перебувало близько 30 вагонів-платформ із колісною технікою, 4 криті вагони і 2 пасажирські вагони з особовим складом. Серед техніки помічені: Урали, КамАЗи, БТРи, бензовози.

Цей ешелон виїхав ще 3 січня із залізничної станції у Воронезькій області Росії, яка розташована в прикордонні з Луганською областю України. Крім цього, також відомо, що у п’ятницю вранці на залізничну станцію Слонім у Гродненській області прибув ще один ешелон із технікою ЗС РФ, у складі було близько 27 вагонів-платформ із колісною і гусеничною технікою. 

Також був помічений ешелон, який прибув у Барановичі. Серед техніки було помічено: близько 43-х одиниць КамАЗів і Уралів, БАЗ-6306, 5 бензовозів, 2 зенітні установки ЗУ-23-2, польові кухні та бочки для води. На багатьох вантажівках присутній розпізнавальний символ "Z". 

Нагадаємо, 6 січня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко відвідав полігон у Брестській області, де перебуває російська частина спільного угруповання військ. Диктатор вручив путінській армії велику кількість вітчизняних аптечок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.