У Бельгії двічі за добу фіксували дрони: літали над базою з ядерною зброєю США, але їх не перехопили

Хоча офіційно це не підтверджено, вважається, що авіабаза є місцем розташування ядерної зброї США згідно з угодами НАТО про спільне використання ядерної зброї

У Бельгії двічі за добу фіксувади дрони, які літали над базою з ядерною зброєю США
У Бельгії двічі за добу фіксувади дрони, які літали над базою з ядерною зброєю США. Фото - Getty images, колаж - Інформатор

Пізно ввечері 1 листопада над авіабазою Кляйне-Брогель у Бельгії вдруге за менш ніж 24 години помітили безпілотник. Дрон зафіксували лише через день після того, як 31 жовтня над тією ж авіабазою було помічено кілька безпілотників. Польоти над такими об'єктами у країна строго заборонені, вважається що на базі зберігають ядерну зброю США. 

Відомо, що після другого інциденту поліцейський гелікоптер почав переслідувати безпілотник, але не зміг його перехопити, повідомляє бельгійське видання VTM Nieuws.

Хоча офіційно це не підтверджено, вважається, що авіабаза є місцем розташування ядерної зброї США згідно з угодами НАТО про спільне використання ядерної зброї. База також має стати домом для винищувачів F-35, починаючи з 2027 року, повідомляє інформаційне агентство Belga News Agency.

"Політ дронів над військовими об'єктами суворо заборонений. Оборонне відомство має зробити все можливе, щоб такі дрони збивати", - заявив у суботу вдень на платформі X міністр оборони Тео Франкен.

Він також оголосив цього тижня, що має готовий план вартістю 50 мільйонів євро щодо системи захисту від дронів. Робоча група обговорить його у вівторок, а в п'ятницю його буде представлено Раді міністрів.

"Нам терміново потрібно більше інструментів CUAS (Система боротьби з безпілотними літальними апаратами, системи захисту від дронів - ред.", - наголосив він.

Російські дрони тероризують Європу

Інцидент стався на тлі сплеску таємничих спостережень безпілотників у європейських країнах, що викликає побоювання щодо участі Росії у гібридній війні та поновлює занепокоєння щодо безпеки альянсу.

Так, 17 жовтня союзні війська збили два безпілотники невідомого походження після того, як їх помітили поблизу військової бази на півдні Естонії.

Польські війська збили кілька російських дронів, які увійшли до їхнього повітряного простору під час нападу на Україну на початку вересня. Кілька днів потому російський дрон порушив територію Румунії, хоча Бухарест вирішив не атакувати його. Ці інциденти спонукають Європу до більш рішучої відповіді на такі вторгнення, включаючи збиття російських літаків та безпілотників, якщо це необхідно.

Повідомлення про спостереження безпілотників в аеропортах почастішали в останні місяці, що призвело до перебоїв у повітряному русі у Франції, Чехії, Німеччині, Литві, Норвегії та Данії, серед інших європейських країн.

Пізно 31 жовтня берлінський аеропорт Бранденбург був тимчасово змушений перенаправити рейси після повідомлення про підозріле спостереження безпілотника.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити