Сотні фермерських господарств постраждали через небувале похолодання
Останніми днями в деяких регіонах Туреччини спостерігаються найнижчі температури за три десятиліття. Сотні фермерських домогосподарств мають серйозні збитки через морози до -15 градусів. Врожаї абрикосів, горіхів, цибулі, яблук та картоплі вимерзли. Масштаби втрат наразі з'ясовують.
Про суворі морози у Туреччині повідомив міністр сільського господарства країни Ібрагім Юмакли на платформі Х. За його словами, різке похолодання вдарило у березні та квітні, особливо низькі температури були з 10 по 12 квітня. У цей час вдарили морози до - 15 градусів, а також пішли снігопади та падав град.
В окремих регіонах зареєстровані рекордно низькі температури протягом останніх 30 років. Це завдало шкоди фермерам і держава планує підтримати постраждалих виробників.
"В окремих регіонах було зафіксовано найнижчі температурні показники за останні 30 років. Внаслідок цих несприятливих погодних умов, на жаль, ми пережили одне з наймасштабніших сільськогосподарських заморозків у нашій історії після сильних заморозків 2014 року", — зазначив Юмакли.
Mart ve Nisan aylarında, ama özellikle son 3 günlük dönemde (10-11-12 Nisan) hava sıcaklıklarındaki ani düşüşler sonucu don, kar yağışı, dolu olaylarıyla karşı karşıya kaldık.
— İbrahim Yumaklı (@ibrahimyumakli) April 12, 2025
Yer yer sıcaklığın -15 dereceye düştüğü son 3 günde, bazı bölgelerde son 30 yılın en düşük sıcaklık… pic.twitter.com/zdp4pGDAW8
За інформацією Yeni Safak, турецькі фермери застосовували нестандартні методи захисту від заморозків. Приміром, один із фермерів, який вирощує яблука, змонтував систему зрошення, щоб створити крижану кірку на рослинах, захищаючи їх від морозу.
Дехто розпалював вогнище біля фруктових дерев, щоб хоч якось їх врятувати від морозу. Постраждали абрикосові, горіхові дерева, виноградники, а також райони, де вирощують картоплю та цибулю.
Заморозки у 2014 році також завдали шкоди багатьом виробникам фруктів у Туреччині. Приміром, у провінції Малатья тоді постраждали 80% абрикосових дерев.
Хвиля заморозків стала причиною зупинки експорту лимонів з Туреччини за кордон. Постачання зупинили ще 8 квітня, обіцяють, що це - тимчасовий захід.
Турецьке Міністерство торгівлі пояснювало, що морози нещодавно торкнулися середземноморських провінцій Адана, Мерсін та Хатай. У цих регіонах вирощують найбільше лимонів.
Південь України протягом 10-11 квітня теж постраждав він негоди. Сотні автівок через сніг та хуртовини стояли у заторах, а в Одесі вітер повалив дерева. Влада регіону запроваджує обмеження для проїзду вантажівок та автівок на трасі М-14 Одеса — Мелітополь — Новоазовськ.
Аналогічною ситуація з негодою була й на Миколаївщині. Сильна хурделиця, снігові намети, ожеледь та пориви вітру нокаутували рух транспорту. Влада закликала водіїв не використовувати автомобілі без нагальної потреби.