The Washington Post: переворот у Нігер важливий не лише для Африки

Генерал Чіані заявляє, що буде співпрацювати з воєнними диктаторами сусідніх держав

Прапори рф у Нігері
Вплив росії в регіоні підсилюється

Воєнний переворот у Нігері впливає на розстановку сил у регіоні та має значення для геополітичного протистояння між демократичним та авторитарним блоками держав. Країна, яка раніше вважалася оплотом стабільності та демократії в регіоні підпала під вплив диктаторського блоку. Режим, який захопив владу протиставляє себе Заходу та симпатизує кремлю.

The Washington Post опублікувало редакційну статтю, у якій проаналізувало наслідки перевороту в Нігері. Американське видання дійшло висновку, що усунення від влади демократично обраного президента Мохамеда Базумі військовою хунтою на чолі з генералом президентської гвардії Абдурахманом Чіані, має важливе значення для Західної Африки. У цьому регіоні перевороти й так не є рідкістю, тому колективний Захід має докласти більше зусиль, аби протидіяти цьому.

Нігер є стратегічно важливою країною, хоч і не має виходу до моря. Попри те, що рівень життя людини в країні стабільно низький, держава має потенціал, адже є дев’ятою на планеті за покладами уранової руди, є також кам’яне вугілля.

Державний департамент США вважає Нігер одним із найголовніших союзників та партнерів у регіоні й підтримував уряд президента Базумі. У Нігері перебуває близько 1100 військових США, та діє база безпілотників. Країна займає важливе місце в системі протидії Ісламської держави та Аль-Каїди. В останні десятиліття в країні намітилися позитивні зміни в напрямку зростання демократії.  Два останніх президенти країни були обрані шляхом демократичного голосування. До того, від часу здобуття незалежності в 1960 році, було чотири державні перевороти.

Переворот у Нігері
Генерал президентської гвардії Чіані виступає за "сильну руку". Фото з відкритих джерел

Генерал Чіані обвинуватив свого президента в тому, що він не співпрацював із воєнним режимом у Малі та «неспроможний» жорстко розправитися з ісламістами в регіоні. Переворот відбувся на тлі прохолодного ставлення населення в регіоні до Заходу, зокрема колишньої метрополії Франції, яка, нібито, і далі втручаються у внутрішні справи країни. Росію ж асоціюють зі СРСР і сприймають за дружню країну, яка протистоїть колонізаторам. Це була одна з причин, чому французькі війська були змушені вийти з Малі.

Вашингтон має намір протидіяти

У регіон поступово проникає рф, яку тут представляє ПВК «Вагнер». Під час перевороту в Нігері багато місцевих підтримало хунту, на вулицях вивішували російські прапори, та закликали бойовиків Пригожина прийти на територію країни, як це сталося в Малі. Очевидно місцевих не турбують випадки масового порушення прав людини найманцями. Голова Вагнера Євгеній Пригожин висловився з цього приводу, описавши події як частину боротьби Нігеру з «колонізаторами».

«Це фактично означає здобуття незалежності. Решта залежатиме від народу Нігеру, від того, наскільки ефективно він зможе керувати», — йдеться у заяві Пригожина.

Пожежа у Нігері
У Нігері прибічники бунтівних генералів спалили офіс президентської партії. Фото: NC6

Європейський Союз уже призупинив фінансову допомогу Нігеру. Вашингтон попередив, що зробить те саме, тим більше, що цього вимагає законодавство США. Це важке рішення, оскільки від припинення допомоги, постраждають звичайні люди. Але на Заході мають намір дотриматися своїх принципів, аби ті, хто має спокусу здійснити воєнний переворот в інших країнах, розуміли наслідки своїх дій.

Ми також розповідали про те, що речниця російського МЗС Марія Захарова виправдовувала напад на Україну захистом народів Африки від США. А ще Інформатор писав, що Африканські країни не хочуть «безплатного зерна» та вимагають від путіна відновити зернову угоду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube