Україна може поступитися територіями в обмін на прискорений вступ до Євросоюзу, вважає німецьке видання
Україна, можливо, все ж таки може піти на територіальні поступки в рамках можливого мирного врегулювання. Обміняти їх Київ може на перспективу прискореного вступу до Європейського Союзу "найближчими роками". Це саме той сценарій, реалізацію якого просувають США.
Про це пише видання Die Welt із посиланням на джерела серед європейських чиновників. Останні вважають, що США під час мирних переговорів просувають сценарій, за яким Україна отримує членство в ЄС та гарантії безпеки, а РФ "значною мірою" забирає Донбас.
Але ідея здати Донбас не знайде підтримки у населення України. Тому президенту Володимиру Зеленському потрібен "реальний козир". Ним може стати прискорений вступ України до Євросоюзу.
У мирному плані США в якості дати вступу фігурує 1 січня 2027 року. Але в Брюсселі та інших країнах Європи пручаються і заявляють, що вступ можливий протягом 2028-2030 років.
"Територіальна втрата в обмін на членство в ЄС і гарантії безпеки - схоже, це формула Трампа для вирішення війни в Україні. Але чи зможуть європейці з цим погодитися? Всім відомо, що такий крок неможливий в рамках упорядкованого процесу вступу. Часу просто недостатньо, і Київ, як і раніше, знаходиться в світлових роках від повноцінного вступу в рамках існуючих процедур розширення в багатьох областях, таких як корупція і верховенство права", - зазначило видання.
Нещодавно видання Bloomberg повідомляло, що Брюссель розглядає унікальні формати інтеграції України, які передбачають її поетапне залучення до прав членів блоку. Це може включати "попередній захист" та поступове відкриття ринків ще до фінального вступу.
Президент Володимир Зеленський публічно назвав 2027 рік стратегічною метою та запорукою безпеки континенту. Проте лідери Польщі та Німеччини налаштовані скептично: канцлер Фрідріх Мерц виключив можливість приєднання з 1 січня 2027 року через процедурні вимоги, а президент Польщі Кароль Навроцький назвав таку перспективу "малодосяжною".