Телескоп «Джеймс Вебб» успішно розгорнув усі 5 шарів захисного екрану

Читать на русском

Тепер телескоп захищений від сонця

Читать на русском
Телескоп «Джеймс Вебб» успішно розгорнув усі 5 шарів захисного екрану

Тепер телескоп захищений від сонця

У суботу, 25 грудня, з європейського космодрому у Космічному центрі у Французькій Гвіані запустили телескоп «Джеймс Вебб» Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору. Тепер апарат розгорнув сонцезахисний козирок і може розпочати роботу.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на NASA.

П'ятишаровий захисний екран розміром 21 метр розгорнули через 8 днів після старту. Цей екран склали та помістили під носовий обтічник ракети-носія Ariane 5 перед запуском. Команда «Джеймс Вебба» розпочала віддалене розгортання козирка 28 грудня, через три дні після запуску. Цей етап був одним із ключових і найскладнішим у підготовці телескопа до наукових операцій.

"Завершивши розгортання п'яти сонцезахисних екранів, ми усунули близько 75% із 344 можливих одиничних відмов", — заявили співробітники місії у Twitter.

Козирок захищатиме телескоп від надто яскравого світла та тепла Сонця, Землі та Місяця. Кожен шар покритий спеціальним світловідбивним металом завтовшки з людську волосину і забезпечує захист близько 1 млн SPF. Всі п'ять шарів зменшують вплив Сонця з більш ніж 200 кіловатів сонячної енергії до сотих ватів. Завдяки цьому наукові інструменти «Джеймса Вебба» працюватимуть у досить низькій температурі, щоб фіксувати навіть слабке інфрачервоне світло.

При розкладанні та натягу сонцезахисного козирка задіяли 139 зі 178 спускових механізмів, 70 вузлів, вісім двигунів розгортання, приблизно 400 шківів та 90 окремих тросів загальною довжиною приблизно 400 метрів. Тепер ученим належить розкласти дзеркало телескопа, налаштувати оптику та відкалібрувати наукові інструменти. Джеймс Вебб прибуде на робочу орбіту приблизно через три тижні, а почне свою роботу через 5 місяців.

Раніше ми повідомляли, що астронавт NASA привітав землян із Новим роком знімками з МКС.

Також писали про те, що в Канаді супутниковий інтернет Starlink працює із перебоями через котів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.