У кожного бувають моменти, коли ніби все добре, але всередині все одно звучить питання “чому?”. Це не драма, це просто історія життя. Ми всі ставимо собі питання, на які немає правильних відповідей.
Політика Національного банку була і залишається спрямована на те, щоб забезпечити цінову стабільність, стійкість валютного ринку, правабливість гривневих активів і макрофінансову стабільність, - сказав Андрій Пишний
Питання подальшої валютно-курсової політики та можливої девальвації гривні знаходиться у повній відповідальності Національного банку України. Про це 23 жовтня заявив голова НБУ Андрій Пишний під час брифінгу, коментуючи дискусії з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Пишний підкреслив, що співпраця з МВФ завжди концентрується навколо питань цінової стабільності та зовнішньої стійкості української економіки. НБУ реалізує свою валютно-курсову політику відповідно до стратегічних документів, погоджених у рамках чинної програми МВФ.
«Ми розуміємо, як і наші партнери, що остаточне рішення, як і відповідальність, залишається за Нацбанком», — заявив голова НБУ.
Пишний додав, що найближчими тижнями відбудуться дискусії, присвячені обговоренню нової програми співпраці.
«Політика Національного банку була і залишається спрямована на те, щоб забезпечити цінову стабільність, стійкість валютного ринку, правабливість гривневих активів і макрофінансову стабільність», — підкреслив очільник Нацбанку.
Нещодавно Bloomberg повідомляв про те, що МВФ посилює тиск на НБУ з вимогою провести контрольовану девальвацію гривні. Це питання ризикує стати джерелом напруги напередодні вирішальних переговорів щодо нового пакета фінансування на суму до $8 мільярдів. Представники МВФ наголошують на перевагах поступового знецінення гривні як способу зміцнити напружені державні фінанси України. Однак у Національному банку чинять опір цій пропозиції, посилаючись на значні ризики для інфляції та суспільних настроїв, - зазначає видання.