Суперечить законодавству. Мовний омбудсмен вимагає скасувати регіональні мови на місцях

Відповідний закон визнаний неконституційним ще у лютому 2018 року

Суперечить законодавству. Мовний омбудсмен вимагає скасувати регіональні мови на місцях

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до депутатів деяких місцевих рад щодо скасування рішень про функціонування регіональних мов, які суперечать украї

За його словами, частина 7 статті 1 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка набула чинності 16 липнському законодавству.

Як передає Інформатор, про це Кремінь написав у Facebook,- передає Інформатор .

«Не дивлячись на те, що закон «Про засади державної мовної політики» визнаний неконституційним ще у лютому 2018 року, рішення окремих обласних, міських, сільських і селищних рад у Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Херсонській та Чернівецькій областях до досі не скасовані», - зазначив мовної омбудсмен.ня 2019 року, передбачає обов'язковість для органів влади вживати українську мову на всій території України.

«Відповідно до закону, всі органи державної влади та місцевого самоврядування, повинні в шестимісячний строк з дня набрання чинності цим законом, забезпечити приведення своїх нормативних актів у відповідність. Однак окремі органи місцевого самоврядування до цих пір цього не зробили, а в деяких з них ведеться діловодство і навіть прийняття рішень здійснюється регіональною мовою, що є прямим порушенням чинного законодавства», - підкреслив Кремінь.

Він також направив листа генеральному прокурору Ірині Венедиктовій, щоб забезпечити ці рішення в судовому порядку.

Нагадаємо, раніше Кремінь закликав Конституційний суд проявити державницьку позицію при розгляді питання про конституційність закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». КСУ повинен був розглянути закон 3 листопада, але в підсумку розгляд перенесли.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube