“Всюди, де вони росіяни заходили на наші території, вони знищували школи та церкви. Росіяни вбили 50 священнослужителів тільки за те, що вони “повинні” були служити патріарху Кірілу та їхній церкві, а священник служить людям та Богу”
"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Для активного бізнесу період не найкращий: адже планета дії Марс 6 грудня повернула до ретроградного руху
Ця композиція спрямована на те, щоби дати заряд позитиву і віри в те що, незважаючи на теперішні скрутні реалії, в результаті все неодмінно буде добре. Основний меседж пісні в тому що навіть якщо здається, що усі зусилля марні і ти не бачиш змін на краще, в жодному випадку не можна опускати руки і здаватись!
На це знадобилося чотири роки
Харківський окружний адміністративний суд скасував рішення Харківської міської ради про регіональний статус російської мови від 2012 року.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на судовий реєстр.
«Визнати протиправним та недійсним рішення Харківської міськради про реалізацію положень закону України про засади державної мовної політики», — йдеться в рішенні суду.
Регіональний статус російської мови гарантував закон про основи державної мовної політики від 2012 (закон Колесніченка-Ківалова), який у 2018 році визнали неконституційним.
«Тепер усі лінки на рішення міської ради про введення регіональної мови є нікчемними. Чотири роки знадобилося Харківській обласній прокуратурі, щоб виконати наші клопотання й численні рішення судів і врешті-решт подати відповідний позов», — повідомив один з ініціаторів звернення Святослав Літинський.
Нагадаємо, згідно з анульованим законом, якщо кількість носіїв регіональної мови на певній території становить не менше 10 % від загальної чисельності населення, цю мову можуть використовувати в роботі місцевих органів самоврядування та офіційному документообігу.
Нагадаємо, раніше мовний омбудсмен докорив депутатам Харківської міськради за порушення мовного закону.
Крім того, на черговому пленарному засіданні сесії Миколаївської міськради, яке відбулося 22 квітня, депутати черговий раз проігнорували тему скасування статусу регіональної для російської мови. Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Генпрокурорки України Ірини Венедиктової з проханням розв'язати це питання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.