Збройні сили України почали новий наступ в Курській області, що за цим стоїть та чого чекати
Раптове загострення ситуації в Курській області шокувало росіян. Ще наприкінці грудня російська пропаганда активно писала, що війська РФ, мовляв, "дотискали" Збройні сили України на Курщині, аж раптом розпочався наступ українців у бік Великого Солдатського: це дорога безпосередньо на Курськ. Ймовірно, скоро там будуть серйозні події (і не обов'язково в Курській області).
Україна, ймовірно, готується до суттєвого ривку в південно-західних регіонах Росії. Це пояснюється простою логікою: правителю Росії Володимиру Путіну вдавалося ігнорувати захоплення однієї невеликої Суджі. Але ігнорувати та приховувати той факт, що ЗСУ зайняли значно більше території (та великих населених пунктів) навряд чи вдасться.
Російське керівництво буде змушене перекидати резерви – насамперед з Донбасу. Поки що в Курську область відправили заступника міністра оборони РФ, генерала Юнуса Бек-Євкурова, що вказує – Путін чекає там серйозних подій, пише видання The Telegraph.
В Україні тема нового наступу на Курщині максимально засекречена, реальних цілей ЗСУ ніхто не озвучує. Натомість у російських ЗМІ квітне паніка та припущення одне краще за інше. Наприклад, росіяни вважають, що українці можуть швидко дійти до Курська.
Проте є ще один варіант, який росіяни розглядають максимально серйозно. За даними РФ, останнім часом ЗСУ підтягують все нові й нові підрозділи у район Сум. Окупанти бояться, що Україна може завдати удар в іншому місці. Найімовірнішими напрямками пропагандисти називають Брянщину, або ж удар на Бєлгород із захопленням обласного центру.
Битва на Курській дузі має для України величезне значення насамперед у впливі на думку країн так званого "глобального Півдня". Тамтешні країни вважають, що Україна, мовляв, не здатна протистояти РФ, оскільки не має достатньо резервів та людей, тому потрібно домовлятися про мир, чому активно заважають "кляті імперіалісти" з США та країн Заходу.
Але Курська операція демонструє, що країни "глобального Півдня" традиційно помиляються: Україна здатна воювати, опиратися та сильно бити російських окупантів, навіть на поки що російській території. Президент Володимир Зеленський в першому інтерв'ю у 2025 році спеціально підкреслив той факт, що Курська операція знищує ореол "невразливості" та "непереможності" російського режиму.
Тим часом дії української армії викликали у росіян такий дискомфорт, що вони почали шукати будь-які способи їх припинити. Традиційно, ставка робиться на розкол українського суспільства. Так, 5 січня скандально відома народна депутатка Мар'яна Безугла спробувала розкритикувати наступ ЗСУ на Курщині та окремо головкома ЗСУ Олександра Сирського. Вона у своєму дописі заявила, мовляв, "фортеця Покровськ" потребує захисту і взагалі потрібно було захищати Донбас, а не починати новий наступ на Росію.
"Але, схоже, військово-політичні пріоритети — це не захист Дніпровсько-Донецького кластера природних ресурсів України, не порятунок міст і людей, не реформування армії. Генералам потрібно показати ще одне "вперед-вперед", довести політичному керівництву, що вони незамінні та чудово керують ЗСУ, паразитувати на швидкоплинній ейфорії та надіях населення, щоб і далі протриматися й нічого не змінювати. Щоб приховати свої злочини. То південний наступ у 2023, то Курщина у 2024. Що тепер? Ілюзії", – заявила вона.
Це чарівним образом перекликається з істеричними дописами російських пропагандистів про нібито величезні втрати ЗСУ на Курщині та "провальний наступ" української армії. Таким чином, можна зробити висновок, що насправді наступ розвивається вдало – оскільки істерики набирають градуса.
Збройні сили України 5 січня перейшли у наступ у Суджанському районі Курської області Росії. Українські війська наступають у напрямку Великого Солдатського — напрямок, який росіяни раніше вважали складним для атаки. Відомо, що армія України використовує велику кількість техніки для атаки.
У Міністерстві оборони РФ прокоментували наступ ЗСУ у Курській області. У російському відомстві назвали його "контратакою для зупинення наступу російських військ".
Водночас Генштаб ЗСУ повідомив, що 5 січня у Курській області відбулося 42 бойових зіткнення, 12 з яких досі тривають. Загалом з початку доби на фронті відбулося 114 бойових зіткнень.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.