Степанов без попередження провів перевірку лікарень в Житомирі

Читать на русском

Степанов перевірив три лікарні

Читать на русском

Степанов перевірив три лікарні

Вчора, 29 листопада, міністр охорони здоров'я Максим Степанов перевірив без попередження кілька лікарень Житомира. Зокрема, міську лікарню № 1, міську лікарню № 2 ім. В.П.Павлусенко, і обласну клінічну лікарню ім. О. Ф. Гербачевського. Всі ці медичні установи приймають пацієнтів з COVID-19.

Про це Степанов розповів на своїй сторінці у Фейсбук,- передає Інформатор .

Мністр поділився результатами раптової перевірки в лікарнях.

Міська лікарня № 1, міська лікарня № 2 ім. В.П.Павлусенко:

  • киснем медичні установи забезпечені повністю, є навіть істотний запас концентраторів: в міській лікарні № 1 вільних ліжок з киснем під COVID-19 за станом на 29 листопада - 66, в лікарні № 2 - 127.
  • на лікарські кошти нічого не докуповують, крім вітамінів;
  • проблем з надбавками медпрацівникам немає.

А ось в Житомирській обласній лікарні виявилося чимало проблемних питань.

«На лікування COVID-19 ця установа була відведена ще 6 листопада, проте договір з Національною службою здоров'я у них до сих пір не підписаний. У той же час там вже приймають хворих на коронавірус, станом на сьогодні (29 листопада) там госпіталізовано 11 осіб.

Завтра саме з цього питання почну робочий день - дам керівництву НСЗУ доручення щодо термінового укладення відповідного договору.

З інфекційного контролю в цій лікарні - ситуація жахлива, адже його немає. Крім того, як мені стало відомо після розмови з лікарями, вони не мають повного доступу до засобів індивідуального захисту, якими заклад забезпечений повністю.

Також виявив суттєві проблеми з подачею адекватної статистики по кисневих точках. Подано було 117, в реальності ж їх всього 66.

Виявилося, що до статистики потрапляють на кшталт «вільні» кисневі точки, однак вони розташовані у відділеннях, невідведених під лікування COVID-19 (наприклад, реанімаційних, де лікуються хворі з інфарктами або інсультами) . Це неприпустимо, адже вони не можуть бути використані для COVID-19. Вже доручив розібратися з цим», - розповів Максим Степанов про ситуацію в Житомирській обласній лікарні.

Степанов додав, що і надалі буде перевіряти лікарні без жодного попередження.

Крім того, його заступники також повели такі ж перевірки. З незапланованої інспекцією у Київській області перебувала Ірина Микичак, а в Черкаській області - Віктор Ляшко.

Інформатор нагадує, що у Львівській області в лікарні померли двоє пацієнтів на ШВЛ.У МОЗ обіцяли розібратися з цією ситуацією .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.