США показали, на чиєму боці: після розмови Трампа з Путіним ЗМІ пишуть про зраду України

Після двогодинної розмови з Владіміром Путіним президент США фактично дав зрозуміти, що готовий відмовитися від підтримки України

Дональд Трамп і Володимир Путін
Замість тиску - поступки: Трамп знов підставив Україну в розмові з Путіним. Колаж Радіо Свобода

Телефонна розмова між Дональдом Трампом і Владіміром Путіним стала символом дипломатичного фіаско з боку Сполучених Штатів. Про це пише кореспондент Sky News у Вашингтоні Джеймс Меттьюз. Він переконаний: для американського президента ця розмова стала поразкою на всіх фронтах - від зовнішньої політики до стратегічного лідерства.

"Як ще це можна тлумачити, окрім як провал очільника США? - риторично запитує Меттьюз. - Усе свідчить про те, що Путін домінує в цій ситуації. Якщо він ще й не принизив Трампа, то щонайменше зміцнив враження, що саме Москва диктує правила гри".

За словами журналіста, перед самим дзвінком команда Трампа намагалася задати наратив "Америка понад усе". Віцепрезидент Джей-Ді Венс навіть озвучив жорстку позицію: Сполучені Штати залишать конфлікт, якщо не побачать вигідного для себе сценарію.

Кремль, за всіма ознаками, сприйняв це як запрошення до вичікування. Як зазначає Меттьюз, Путін робить ставку на те, що США самостійно знімуть себе з шахівниці, а Україна залишиться без ключового союзника.

"Серед українських і європейських партнерів давно є тривога: що буде, коли Трамп знову розвернеться до них спиною? - говорить Меттьюз. - І попри сумніви, вони ще чекали на його обіцяний "мирний план". Але результат переговорів став холодним душем: ні чітких гарантій, ні тиску на Москву, ні нових зобов’язань".

Журналіст підсумовує: Кремль просто грає у затяжну партію, не роблячи конкретних кроків. Москва уникає будь-якої відповідальності.

"Трамп багато говорить про "жорсткий підхід", але на ділі - це лише капітуляція перед Москвою. Лише пряники, без жодного батога", - підсумував оглядач.

Інший кореспондент Sky News, який працює в Росії - Айвор Беннетт - вважає, що Київ і Захід шоковані змістом розмови.

"Очевидно, що європейські столиці та Україна очікували від Трампа більше жорсткості. Їм потрібна була чітка демонстрація сили, ультиматуми, санкції. Замість цього вони почули формулювання Путіна про "мир" і "конструктивність" - це звучить як ухилення від відповідальності, а не як крок до вирішення конфлікту", - зазначив Беннетт.

Як відреагували сторони переговорів?

Кремль після розмови поспішив оприлюднити власну інтерпретацію: контакт був, мовляв, "змістовним", "прямим" та "корисним". Путін уникнув конкретики, але його помічник Юрій Ушаков акцентувала на тому, що Росія нібито готова до мирних переговорів - без жодної згадки про виведення військ або припинення бойових дій.

Дональд Трамп, зі свого боку, виступив із короткою заявою, в якій пообіцяв, що Росія та Україна "негайно" почнуть переговори про припинення вогню. Жодних деталей або умов не було озвучено. Слова звучали радше як піар, ніж як реальний дипломатичний прорив.

Президент Володимир Зеленський після розмови Трампа й Путіна зберіг стриманість. Він заявив, що Україна вітає будь-які зусилля, спрямовані на мир, однак зазначив, що будь-який діалог має базуватися на повазі до суверенітету й територіальної цілісності України. Президент підкреслив, що Україна не відмовиться від курсу в НАТО, закріпленого в Конституції. Також Україна не погодиться на нейтральний статус, чого вимагає Кремль. Окремо наголошувалося, що ні Україна, ні її партнери не отримали попередження про зміст переговорів між Трампом і Путіним, що викликало додаткове занепокоєння. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube