США бачать лише один спосіб: Зеленський розкрив деталі переговорів у Маямі з представниками Трампа

Зі слів українського лідера, США можуть тиснути на Україну щодо територіальних поступок

Зеленський, війна в Україні
Володимир Зеленський стурбований, що після завершення війни з Іраном адміністрація Трампа відновить тиск на Київ. Фото: facebook.com/zelenskyy.official, колаж: Інформатор

Президент України Володимир Зеленський розповів подробиці переговорів української делегації у Маямі зі спецпредставниками президента США Дональда Трампа – Стівом Віткоффом та Джаредом Кушнером. За словами глави держави, зустрічі не дали практичного результату. До того ж президент занепокоєний, що Сполучені Штати для завершення війни можуть тиснути на Україну.

Про це Зеленський заявив в інтерв’ю Axios. Володимир Зеленський заявив, що США хоче завершити війну шляхом виведення українських військ.

"Вони (США - ред.) хочуть покласти край війні. Мене турбує те, що вони бачать лише один спосіб зробити це. Я впевнений, що президент Трамп і його команда хочуть покласти край війні. Але чому ми повинні за це платити? Ми не агресори. Вони не бачать іншого способу зупинити Путіна, окрім виведення українських військ з нашої території. Мене турбує те, що ніхто насправді не цінує небезпеку такого рішення для нашої безпеки", – сказав він.

Зеленський також припустив, що після стабілізації ситуації на Близькому Сході американська влада може посилити тиск на Україну, щоб змусити поступитися Кремлю.

Переговори у Флориді

Перемовини проходили в місті Маямі. Українська делегація прибула до штату Флорида у суботу, 21 березня. До складу делегації увійшли: Рустем Умєров, Кирило Буданов та представники Офісу президента та парламенту.

Американську сторону представляли Віткофф і Кушнер. Сторони планували обговорити подальшу військову й економічну підтримку України та рамки майбутньої співпраці.

Упродовж першої половини березня Зеленський неодноразово повідомляв про перенесення тристоронньої зустрічі Україна-США-РФ, яка спершу планувалася на 10–11 березня. Серед можливих майданчиків називали Швейцарію та Туреччину.

Згодом формат фактично зірвався. У Кремлі заявили, що нинішні контакти є виключно двосторонніми між Києвом та Вашингтоном. Речник Кремля Дмитро Пєсков підтвердив, що РФ не братиме участі у переговорах у Маямі.

Водночас, за словами Зеленського, 19 березня Київ отримав сигнали від американської сторони про готовність до переговорів.

Нагадаємо, як писав Інформатор, Зеленський заявив, що США вимагають вивести ЗСУ з Донбасу. Після цього Рубіо звинуватив президента у брехні.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити