Справа Стерненка через два роки: як проходить слідство

Активіст вважає, що на нього було скоєно напад, а слідство вважає, що це конфлікт

Справа Стерненка через два роки: як проходить слідство

У 2018 році на Сергія Стерненка в Одесі вчинили три напади. Під час останнього, який відбувся в травні 2018 року, він смертельно поранив ножем одного з нападників - Івана Кузнєцова. Другий нападник, Олександр Ісайкул, втік з місця події, а потім виїхав з України. Активіст стверджує, що діяв в рамках самозахисту. Під час нападу він теж отримав поранення.

Про це повідомляє Інформатор.

Хто такий Стерненко

Сергій Стерненко - український громадський і політичний діяч, екс-голова одеського «Правого сектора» (2014-2017, псевдонім - «Берія»), активний учасник євромайдану, один із засновників «Народної люстрації».

2 травня 2014 року разом з іншими активістами брав участь у закритті наркоточок, в протистояннях, зриві концертів, пікетуванні консульства Росії, блокаді Криму.

У травні 2015 року увійшов до «100 впливових одеситів» (№ 56) - рейтингу значущих персон Одеського регіону, який був проведений благодійним фондом «Журналісти за демократію».

У червні 2016 закінчив Державний інститут «Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу» за спеціальністю «Правознавство», молодший спеціаліст з права.

Жив в Одесі, але після серії замахів, які були здійснені на нього, переїхав до Києва.

Напад на Стерненка в травні 2018 року

Екс-керівник «Правого сектору» в ході зіткнення отримав ножове поранення в руку, йому надали допомогу медики швидкої допомоги. Активіст був доставлений до лікарні зі струсом головного мозку і різаною раною руки, та прооперований.

На місці події поліцейські виявили тіло нападника з колото-різаними ранами живота. За словами Стерненка, нападників було двоє.

У першій половині 2018 року на нього також було скоєно два напади. Вперше на нього напали невідомі 7 лютого, завдавши йому кілька ударів по голові і порізавши руку. Після цього 1 травня в активіста стріляли - тоді гумова куля потрапила в шию. В організації останнього і самого резонансного нападу Стерненко підозрює представників місцевих кримінальних кіл, які нібито тісно пов'язані з правоохоронцями Одеси.

Служба безпеки України заявила про встановлення організатора замаху ще восени 2019 року. Однак конкретне ім'я наразі не названо.

Слідство у справі про напад

Поліція відкрила кримінальну справу за статтею «Умисне вбивство» за ч.1 ст.122 («Умисне тілесне ушкодження середньої тяжкості»), ч.1 ст. 15, ч.1 ст. 115 («Замах на вбивство») і ч.1 ст. 115 («Умисне вбивство») Кримінального кодексу України.

У травні 2020 року Кузнєцову та Ісайкулу пред'явили підозру в хуліганстві - тим самим правоохоронці, по суті, визнали, що напад на Стерненка був спланованим. Справу проти Кузнєцова закрили у зв'язку зі смертю підозрюваного, а Ісайкула оголосили в розшук.

За версією самого Стерненка, замах на нього могли організувати Олександр Подобєдов та Віталій Посувайло на замовлення Геннадія Труханова та Володимира Галантерника, адже саме їм він дуже сильно дошкуляв своєю діяльністю, розповідаючи про корупційні угоди місцевої влади.

В інтерв'ю на 5 каналі, Стерненко розповів подробиці замаху і про свідка Івана Кузнєцова (загиблий нападник), який за 4 дні до нападу шукав собі «напарника» та пропонував заплатити 1000 доларів. Нібито мер Одеси Геннадій Труханов замовив «поламати нациста Стерненка».

Деталі кримінального переслідування Стерненка

Служба безпеки України порушила справу за фактом смертельного поранення Стерненком одного з нападників - Івана Кузнєцова.

11 червня Стерненку повідомили про підозру у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 115 («Вбивство") і ч. 2 ст. 263 (Носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу ») Кримінального кодексу. За даними СБУ, експертиза показала версію про умисне вбивство Стерненком Кузнєцова.

За рішенням суду Стерненко до 21 вересня перебував під нічним домашнім арештом. 13 серпня йому вручили обвинувальний акт.

24 вересня в Приморському райсуді Одеси відбулося перше підготовче засідання по справі Стерненка. Тоді захист активіста клопотав про розгляд справи колегією з трьох суддів. Водночас прокурор просив суд відправити активіста до СІЗО.

29 вересня суд знову призначив активістові нічний домашній арешт в місті Києві. Наступне засідання призначили на 09.10 о 11:00.

Нагадаємо, екс-генеральний прокурор України Руслан Рябошапка розповів про зустріч з Сергієм Стерненком.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube