Спікером Палати представників США обрали 51-річного республіканця Майка Джонсона, який не є прихильником України
51-річний республіканець Майк Джонсон став новим Спікером Конгресу США після відставки Кевіна Маккарті. За нього з першого разу проголосували всі без виключення присутні республіканці. А це 220 голосів, і жодного голосу "проти" не було.
Про це стало відомо після голосування Палати представників США 25 жовтня. Такий вибір чимало ЗМІ вже назвали "найгіршим варіантом для України". Водночас, дехто стверджує, що могло бути й гірше, але його рейтинг підтримки України може з цим посперечатися. Проте, він таки підтримав ленд-ліз для Києва, але потім висловлювався за поступове зменшення підтримки Києва.
Відомо, що Майк Джонсон потрапив до Палати представників США у 2016 році. Це вже його четвертий термін в Конгресі.
До цієї посади Джонсон був заступником Республіканців у Палаті Представників. Він є союзником експрезидента США Дональда Трампа. Він захищав Трампа під час слухань щодо імпічменту, а також підтримував позов про скасування результатів виборів 2020 року в чотирьох штатах.
Джонсон є представником одного з найбільш бідних та дуже про-республіканського округу - Західної Луїзіани. При цьому, він також є найбільш ультраправим та дуже консервативним конгресменом, а його рейтинг підтримки України (“very poor”). Це означає, що він займає відверто антиукраїнську позицію.
Ще у травні 2022 року Джонсон голосував проти пакета допомоги Україні на 40 мільярдів доларів. Він пояснював, що ці гроші краще витратити на посилення південного кордону США та інші внутрішні потреби.
"Ми не повинні відправляти ще 40 мільярдів доларів за кордон, коли наш власний кордон у хаосі, американські матері намагаються знайти дитячу суміш, ціни на бензин рекордно високі, а американські сім’ї намагаються звести кінці з кінцями, без достатнього контролю над тим, куди підуть гроші", - говорив він тоді.
Після обрання нового спікера Конгресу США Україна очікує на рішення по бюджетному фінансуванню. Нагадаємо, що Пентагон має близько 5 мільярдів доларів затвердженого Конгресом фінансування на військову допомогу Україні через виявлену влітку помилку обліку вартості обладнання.
Також Білий дім ще 20 жовтня звертався до Конгресу США із запитом на $105 мільярдів на фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та безпеки кордонів США в одному пакеті. З них 61,4 мільярди доларів передбачено виділити Україні. З них $46,1 млрд передбачено на оборонні витрати і $11,8 млрд – пряму бюджетну підтримку України. Тож тепер, після обрання нового спікера у Палаті представників США ця пропозиція може бути винесена на голосування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.