Словаччина блокуватиме репараційний кредит Україні: Фіцо пояснив свою позицію

За словами Фіцо, позику коштом російських активів планують використати на оборонні потреби Києва, що не влаштовує Братиславу

Словаччина за будь-яких обставин блокуватиме репараційний кредит Україні
Роберт Фіцо і гроші. Фото - Getty images, колаж - Інформатор

Братислава не підтримає надання Києву репараційного кредиту. Словаччину обурює, що позика передбачає використання коштів з російських заморожених активів на посилення обороноздатності України. Відтак, країна ініціативу Євросоюзу блокуватиме за будь-якого розвитку подій.

Про те, що словаки блокуватимуть ідею репараційного кредиту Києву, повідомив прем'єр країни Роберт Фіцо на платформі Х. За його словами, відповідного листа він уже скерував очільнику Євроради Антоніу Кошті. У повідомленні вказано, що Словаччина блокуватиме підтримку України протягом 2026-2027 років. 

Фіцо при цьому вчергове наголосив, що нібито війну в Україні неможливо вирішити військовим шляхом. Ініціативи Євросоюзу щодо фінансування підтримки Києва коштом росактивів він назвав "неправильними". Фіцо також пояснив, що його рішення про блокування буцімто виходить з позиції "мирної політики" його країни.

Словацький прем'єр при цьому похвалив "мирний план" США. Він переконаний, що використання заморожених активів РФ стане у майбутньому перешкодою для відбудови України після війни.

Фіцо також вказав, що в Україні є проблеми з корупцією і згадав останні корупційні скандали. Також він не оминув теми зупинки транзиту газу до Словаччини. Останнє, за його словами, шкодить його країні, бо завдає збитків.

Прем'єр Словаччини додав, що підтримує Україну у гуманітарних питаннях щодо біженців від війни та інфраструктурних проєктів. Він також розповів, що Словаччина підтримує Україну на шляху її вступу до Євросоюзу, але додав, що серед самих членів-учасників ЄС існує скепсис щодо цього питання. 

Словаччина проти використання коштів на оборону України, а проти Фіцо протестували діти 

Президент Словаччини Петер Пеллегріні раніше висловився проти надання Україні фінансової допомоги ЄС. За його словами, позика лише підживлюватиме війну. Президент Словаччини переконаний, кошти мають використовуватися на відбудову України, а не на посилення обороноздатності. 

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив для школярів міста Попрад. Однак вони влаштували протест через його антиукраїнську риторику. У відповідь Фіцо порадив дітям поїхати на війну в Україну.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити