Слідство по справі аеропорту "Одеса" завершене: НАБУ повідомило про нелегальний дохід з майна у 2,5 мільярди

Читать на русском

Загальна вартість збитків склала понад 2,6 мільярда гривень за 10 років

Читать на русском
Аеропорт "Одеса"
Слідство велося разом із САП

Загальна вартість збитків склала понад 2,6 мільярда гривень за 10 років

Співробітники антикорупційних органів (НАБУ та САП) завершили слідство стосовно заволодіння майном аеропорту "Одеса". Його частину придбали за 118 мільйонів гривень, а потім отримували нелегальний дохід впродовж 10 років (з 2012 по 2022 рік) у розмірі 2,5 млрд гривень.

Розслідування тривало декілька років. Всі підозри також оновлені, повідомила пресслужба НАБУ.

Йдеться про справу, яка тягнеться з 2011 року. Тоді двоє одеських підприємців організували схему заволодіння майном аеропорту, який якраз проходив реконструкцію до Євро-2012. Бізнесмени змогли захопити собі будівлю старого терміналу та 2488 одиниць майна аеропорту. Також вони отримали 75% прав на міжнародний аеропорт "Одеса" і приміщення нового терміналу. 

Впродовж наступних років бізнесмени отримували неправомірну вигоду від користування цими активами. За 10 років роботи "схеми" сума склала понад 2,5 мільярди гривень. До речі, ще в серпні 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру у цій справі п’ятьом особам.

Справа аеропорту "Одеса": про що йдеться

Зазначимо, що це стара корупційна справа ще часів експрезидента Віктора Януковича. Тоді країна активно готувалася до чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. Під проєкти модернізації та реновації інфраструктури виділялися колосальні кошти. Торкнулося це і Одеси.

Звичайно ж, реалізувати таку масштабну "схему" неможливо було без участі влади. Тодішні депутати міськради Одеси дали згоду на створення товариства, яке нібито планувало інвестувати в розвиток аеропорту. В результаті злочинна група фактично встановила контроль над летовищем. 

"Отримане у спільне користування майно аеропорту не підлягало приватизації, оскільки мало загальнодержавне значення, забезпечувало виконання функцій прикордонного і митного контролю. Ба більше, 535 одиниць основних засобів з 2488 переданих були аеродромними об’єктами, що забезпечують безпеку польотів та не могли бути відчуженими в принципі", - йшлося в пресрелізі НАБУ від серпня 2023 року. 

Крім того, за договором "інвестори" зобов’язувались внести статутний капітал у розмірі 355 мільйонів гривень, побудувати новий термінал і злітно-посадкову смугу. Проте більша частина внесених коштів через дії учасників схеми стала предметом застави та була заблокована банком, тобто не підлягала використанню. Новий термінал збудували за кредит, взятий під заставу майнового комплексу аеропорту, а злітно-посадкову смугу не стали будувати в принципі. 

Про підозру повідомили тим самим одеським бізнесменам, ексмеру Одеси (скоріше за все, йдеться про Олексія Костусєва, він наразі в розшуку), його заступнику та директору фейкового підприємства.  

Раніше "Інформатор" писав про затримання митників у одеському аеропорту. Вони погоріли на хабарі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.