Україна єдина, як ніколи
В Україні кожен робить все можливе, щоб захистити нашу волю. ЗСУ б'ється зі зброєю в руках. Тероборона готова відстоювати свої міста. А мирні жителі та бізнес поєднують зусилля для забезпечення захисників усім необхідним, допомоги біженцям, організації роботи бомбосховищ. І робить багато іншого. Великі металургійні підприємства приймають громадян на нічліг.
Із коштів Благодійного фонду «Відродження регіону» закупили листову сталь для виготовлення 900 бронежилетів. Зараз сталь ріжуть, формують та загартовують пластини. Це роблять одразу три підприємства – Нікопольський ремонтний завод (НРЗ), ІНТЕРПАЙП НТЗ та ТОВ «Смоли». Технологію розробили та відпрацювали на експериментальних зразках співробітники НРС.
Із коштів фонду закупили ліхтарі та утеплені берці для співробітників ІНТЕРПАЙП у ЗСУ та підрозділах територіальної оборони, а також забезпечили поточну потребу у медпрепаратах, витратних матеріалах, медичному приладді міських клінічних лікарень №16, №4, №6, №8, обласної клінічної лікарні ім. . Мечникова, які надають спеціалізовану допомогу пораненим. Детальний звіт про роботу фонду можна переглянути на його сторінці.
585 протитанкових їжаків та 316 шипів для іншої техніки виготовили підприємства ІНТЕРПАЙП, починаючи з 28 лютого. Вони вже розвезені по блокпостах Дніпра, Новомосковська, Нікополя, частину доставлено до Києва.
Забезпечили підрозділи територіальної оборони Нікополя, Новомосковська, Вільного, Дніпра будівельними матеріалами – трубами, дровами, сталевим прутом, металевими скобами, плитами-перекриттями, залізничними блоками, цвяхами, піском. Окремо 17 тонн труб передали на виготовлення ліжок для проживання біженців у Львові. Близько 2 тисяч одиниць емальованого посуду – кружки, каструлі, відра, баняки – передані підрозділам територіальної оборони Дніпра та Новомосковська.
У Дніпрі, Новомосковську та Нікополі на території заводів ІНТЕРПАЙП облаштовано 18 тимчасових укриттів на 8500 осіб. Скористатися ними можна у разі артилерійських обстрілів, авіаційного бомбардування, ракетної небезпеки.
Бомбосховища вентилюються, опалюються, освітлюються, мають запаси води та базових медикаментів. В них є санвузли, лави, стільці, деякі ліжка. Укриття приймають людей за першої тривоги, деякі залишаються.
ДМЗ з перших днів війни безкоштовно передає метал та металовироби для зміцнення оборони, працівники підприємства збирають допомогу для армії та переселенців. У цеху підготовки виробництва щодня комплектують та вантажать на автомобілі порізаний метал, який ДМЗ передає Збройним силам України, територіальній обороні Дніпра та «Укравтодору». Заготівлі використовують для виготовлення протитанкових їжаків. Вже віддали понад 200 тонн металу та робота триває. Автотранспортний цех передав ЗСУ вантажні та вантажопасажирські автомобілі, територіальній обороні – десятки шин для зміцнення блокпостів. У цеху ремонту металургійного обладнання, разом із колегами з інших цехів, виготовляють «їжаки» для проколу шин та перемички для автошляхів, щоб блокувати техніку окупанта. Працівники ДМЗ здають кров для поранених, передають гуманітарну допомогу, перераховують гроші на допомогу армії та переселенцям.
Група Метінвест придбає для територіальної оборони України засоби захисту в умовах війни – бронежилети, каски та аптечки. Компанія виділила на це 10 мільйонів євро. У рамках першого етапу закупівлі Метінвест придбає 2800 бронежилетів третього та четвертого рівнів захисту, вироблених у Польщі, та 500 армійських аптечок виробництва Туреччини. На другому етапі також буде придбано бронежилети, медичні аптечки та захисні каски для тероборони.
Група Метінвест також розгорнула волонтерський фронт – збираються тонни гуманітарної допомоги мешканцям регіонів, що постраждали. Компанія доставить допомогу під час відкриття «зелених коридорів».
Запрошуємо підприємства-патріоти стати героєм проекту "Робота для Перемоги!" Якщо ваше підприємство розгорнуло волонтерську програму, розкажіть про це Інформатору. Ми напишемо статтю про вашу роботу та розмістимо її на всеукраїнському сайті «Інформатор Україна», у Телеграм-каналі «Україна Зараз» та на інших ресурсах Інформатора.
Якщо ви бажаєте приєднатися до проекту, пишіть: dnepr@informator.ua або press@informator.ua.
Слава Україні! Разом переможемо!