Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Верхня палата швейцарського парламенту підтримала пропозицію щодо посилення заходів по висиланню шпигунів, особливо агентів Росії
Напередодні Глобального саміту миру в Швейцарії країна планує вислати російських шпигунів. Відповідну пропозицію підтримала верхня палата швейцарського парламенту. Очікується впровадження заходів про висилання з країни шпигунського елементу, особливо - тих, хто працює на російську розвідку.
Про це пише видання Reuters. Зазначається, що таким чином швейцарська влада хоче показати "нульову терпимість" до шпигунства.
Відомо, що рішення ухвалили в понеділок, 27 травня. "За" віддали свої голоси 32 парламентарів верхньої палати. 9 були "проти".
Президент Віола Амхерд у своєму зверненні до парламенту також підтримала ініціативу.
"Іноземні держави повинні відчувати, що Швейцарія реагує на порушення їхньої безпеки і захищає себе", - сказала Амхерд.
За її словами, уряд країни планує почати процес послідовного висилання офіцерів розвідки інших країн (перш за все РФ), діяльність яких загрожує безпеці Швейцарії. А депутатка від лівоцентристських соціал-демократів Франциска Рот наголосила, що нейтральна Швейцарія є "магнітом" для шпигунів через концентрацію в країні міжнародних організацій.
Вона пояснила, що особливо це стосується російських шпигунів, стверджуючи, що Швейцарія має показати "нульову толерантність" до шпигунства. Депутатка також додала, що пропозиція повинна слугувати для зміцнення механізмів контролю та висилки шпигунів.
Нагадаємо, 15-16 червня 2024 року в Швейцарії пройде Глобальний саміт миру. Його разом організовують Берн та Київ. Захід пройде в елітному готелі Бюргеншток, що розташовується на однойменному гірському курорті.
Метою цієї зустрічі глав держав і урядів є розробка "спільного розуміння шляху до справедливого і тривалого миру в Україн"і. Це має бути основою для мирного процесу. Втім, через різні політичні причини на цей етап саміту винесені лише три пункти з "формули Зеленського": Ці пункти стосуються ядерної та продовольчої безпеки, а також обміну полонених всіх на всіх та повернення викрадених РФ дітей.
Наразі відомо, що Росію на саміт не запросять. Втім, в уряді Швейцарії кажуть, що врешті мирний процес без неї буде неможливим.
Раніше ми писали, що Зеленський розкритикував рішення президента США Джо Байдена не відвідувати захід у Швейцарії. Голова держави вважає це "не дуже сильним рішенням".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.