Штрафи за спалювання сухостою можуть перевищувати десятки тисяч гривень: рятувальники нагадали про суми

Читать на русском

Максимальний штраф за спалювання сухої трави перевищує 150 тисяч гривень

Читать на русском

Максимальний штраф за спалювання сухої трави перевищує 150 тисяч гривень

Щорічно ранньою весною деякі українці нехтують життями диких тварин, здоров'ям своїм та близьких і продовжують провокувати пожежі в екосистемах, відзначають рятувальники. Вони просять звертатися обов'язково до поліції, якщо ви стали свідком спалення сухої трави.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу МВС.

Рятувальники також нагадали про суми штрафів, які доведеться сплатити тим, хто продовжує випалювати траву.

  • За забруднення атмосферного повітря штраф 1 800 - 3 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 30,6 тисяч гривень до 61,2 тисячі гривень.
  • За знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу навколо населених пунктів, вздовж залізниць відтепер каратимуть штрафами від 5 400 - 9 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 91,8 тисячі гривень до 153 тисяч гривень.
  • Розмір штрафів за порушення вимог пожежної безпеки в лісах збільшили до 90 - 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто, від 1,5 тисячі гривень до 15,3 тисяч гривень.
  • За самовільне випалювання рослинності або її залишків штрафи збільшили до 180 - 1 260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто, від 3 тисяч гривень до 21,4 тисячі гривень.
  • За самовільне випалювання рослинності або її залишків у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду штрафи збільшили до 360 - 1 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто, від 6 тисяч гривень до 30,6 тисяч гривень.

Раніше Інформатор повідомляв, що у Миколаївській області за добу сталося 12 пожеж через те, що горіла трава, сміття і чагарники .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.