Ракети вдарили по заводу "Авіатек" у Кірові за 1200+ км від кордону, росіяни пишуть про можливі жертви
Ракети вдарили по російському місту Кіров вранці 24 липня, розташованому за понад 1200 кілометрів від українського кордону, під удар потрапило оборонне підприємство "Авіатек". Співвласник компанії Fire Point Денис Штілерман опублікував у мережі X допис із єдиним символом - емодзі фламінго, натякнувши на можливе походження ракет, якими було завдано удару.
— Denys Shtilierman (@DenShtilierman) July 24, 2026
За попередніми даними, ракетної атаки зазнав "Авіатек" - машинобудівне підприємство, яке спеціалізується на виробництві авіаційних комплектуючих, зенітних керованих ракет та засобів порятунку пілотів. Російські пабліки визнають, що є ризик значних втрат серед персоналу підприємства, адже не виключено, що працівників не встигли евакуювати.
Місцева влада на офіційних каналах у Telegram ні про яку загрозу чи атаку не повідомляла, однак моніторингові пабліки написали, що приблизно о 7-й ранку по Кірову прилетіли ракети. Місто розташоване за понад тисячу кілометрів від кордону з Україною, що робить удар одним із найдальших за весь час війни. Місцеві жителі поширили в мережі відео пожежі на території підприємства.

Удар по Кірову став черговим підтвердженням того, що українська зброя дістає підприємства оборонного комплексу РФ далеко за межами прикордонних областей. Кіров був не єдиним містом, яке потрапило під атаку цієї ночі - дрони масовано атакували Ленінградську область і безпосередньо передмістя Санкт-Петербурга, де під удар потрапили відразу два склади компанії Wildberries, а також дрони відвідали тимчасово окупований Крим.
Раніше Інформатор повідомляв, що головний корпус заводу в Чебоксарах був зруйнований після удару ракети "Фламінго", і супутникові знімки підтвердили масштаб руйнувань. Також ми писали, що президент Зеленський підтвердив удар по заводу "Титан-Барикади" у Волгограді, і географія далекобійних ударів по військових об'єктах РФ продовжує розширюватися.