“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Що робити, якщо дитина проковтнула сторонній предмет, і як її врятувати, якщо вона вдавилася
У Всесвіті малюків все влаштовано так: хочеш пізнати світ - спробуй його "на смак". Ось вони і тягнуть до рота все, що потрапляє на очі. Правда, найчастіше це не зовсім безпечні предмети, тому вкрай важливо розуміти, що робити в тій чи іншій ситуації.
Перше і найголовніше - не варто плутати поняття "проковтнув" і "вдихнув / вдавився". Це абсолютно різні терміни і ситуації, допомога при яких виявляється різна, - повідомляє Інформатор.Про те, як діяти в першому випадку, розповіли представники Всеукраїнського союзу парамедиків.Якщо з дрібними і гладкими предметами все ясно (вони виходять природним способом і не шкодять здоров'ю), то інші речі можуть застрягти в шлунково-кишковому тракті або травмувати його.
З небезпечних сторонніх предметів діти найчастіше ковтають:
Якщо дитина проковтнула предмет і у вас є сумніви щодо того, чи безпечний він, - поспостерігайте за станом малюка. Що повинно насторожити:
З'явилися підозри - одразу викликайте бригаду швидкої допомоги. До її приїзду важливо забезпечити максимальний спокій дитині, не давати їй їсти та пити, і стежити за загальним станом. Категорично не можна викликати блювоту, ставити клізму, давати препарати проносної дії, намагатися видавити, витрусити або намагатися проштовхнути предмет їжею.
Якщо ж ситуація критична і предмет перекрив дихальні шляхи, - швидку допомогу ви можете не дочекатися. Необхідно діяти чітко за алгоритмом - його розповів інструктор з надання першої допомоги «Медичного корпусу» в Дніпрі Олексій Турчак.
"Перекриття дихальних шляхів бувають часткові і повні: часткові - коли людина кашляє, повне - коли повітря не надходить до дихальних шляхів. Якщо дитина старше трьох років, необхідно спробувати вибити чужорідний предмет: бити підставою долоні в міжлопаткову область, при цьому удари повинні бути такими, які ніби прослизають від низу до верху. Якщо ж дитина все ще кашляє - необхідно, щоб вона викашляла цей предмет. Не вийшло - використовуємо прийом Геймліха: ставимо дитину на стілець, стаємо ззаду, стискаємо руки в кулак, ставимо їх між сонячним сплетінням і пупком і натискаємо в цю зону. якщо це малюк, - кладемо його на руку (голова на долоньці, попа - в районі ліктя) і намагаємося акуратно вибити цей предмет знову ж такими рухами, що прослизають, притримуючи головою. Крім того, у дітей до півтора року всі сфінктери не дуже добре розвинені, тому її можна перевернути догори ногами і просто потрусити".
Раніше наші колеги з "Інформатора" в Дніпрі повідомляли про трагічний інцидент, що стався в Петриківці - однорічна дитина вдавилася шоколадкою, внаслідок чого задихнулася.Також писали про те, що 6-місячна дитина вдавилася поліетиленовим пакетом.Врятувати малюка не вдалося.