Шмигаль розповів про новий механізм репарації від РФ: у чому його суть

Київ пропонує запровадити спеціальне мито на імпорт російських товарів, гроші від цього податку надходитимуть на відбудову України

Шмигаль розповів про новий механізм репарації від РФ
Шмигаль розповів про новий механізм репарації від РФ

Україна розробляє новий механізм репарацій від Росії. Київ хоче, щоб на всі товари, які імпортує РФ, було запроваджене спеціальне мито. Кошти від цього податку йтимуть на відновлення країни.

Про те, що в Україні готуються розробити новий, додатковий механізм російських репарацій, повідомив прем'єр Денис Шмигаль. За його словами, наразі Україна вже має 50 млрд підтверджених репарацій РФ із заморожених активів росіян. Ці кошти спрямовуються на покриття бюджетних потреб, військових видатків та відновлення держави. Утім, ціль України — отримати від РФ повну компенсацію. Для цього можуть запровадити новий вид репарацій. 

"Окрім їхньої конфіскації, запропонували запровадження спеціального мита на імпорт російських товарів, надходження від якого будуть спрямовуватись у фонд відновлення України. Це економічний механізм репарацій, що дозволяє діяти без очікування політичних змін у Росії", - йдеться у повідомленні.

Шмигаль також підкреслив, що важливим елементом тиску на Москву продовжують залишатися санкції. Наразі Кремль докладає всіх зусиль, щоб послабити антиросійські обмеження.

Репарації від РФ

Депутат Європейського парламенту Дайнюс Жалімас в ексклюзивному інтерв'ю для "Інформатор Коломия" наголосив, що українське суспільство обов'язково побачить як трибунал Путіна, так і репарації від Росії. Утім, найближчим часом цього, на жаль не станеться.

"Переконаний що українці таки застануть і трибунал Путіна, і репарації. Це тривалий процес, гадаю, мова йде про п’ять і більше років. Зараз важливо не піти на поступки", - додав він. 

Раніше Жалімас заявив, що Європа може допомогти завершити війну в Україні, направивши заморожені російські активи Києву. Також ці кошти знадобляться, якщо США дійсно зупинять чи скоротять допомогу Україні. До того ж, вважає Жалім, ЄС має зупинити право голосу для Угорщини та прийняти Україну до блоку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube