Що робити, якщо світло вимикають не за графіком: поради енергетиків

Читать на русском

В Україні зберігається значний дефіцит потужності в енергосистемі

Читать на русском
Що робити, якщо світло вимикають не за графіком: поради енергетиків
Відключення світла

В Україні зберігається значний дефіцит потужності в енергосистемі

В Україні через російські обстріли по енергетичних об'єктах діють графіки відключення світла. Проте трапляються окремі випадки, коли ваша адреса не вказана у графіку, але фактично електроенергію вимикають. Або ж адреса віднесена до однієї з груп, але виключають за графіком іншої групи. 

Що робити в таких випадках розповіли енергетики Львівобленерго. Там зазначають, що це пов’язано із зміною схем електропостачання, ремонтами чи використанням резервних ліній. 

За яким графіком у такому випадку орієнтуватися мешканцям?

Можна визначити групу відключень за фактичними вимкненнями та наявністю електроенергії за вашою адресою. До прикладу можна взяти графік відключень на четвер, 22 грудня:

  • якщо в цей день у вас з 5:00 до 9:00 та з 17:00 до 21:00 є електроенергія, а з 1:00 до 5:00 та з 13:00 до 17:00 електроенергії немає — це І група графіку відключень;
  • якщо з 1:00 до 5:00 год та з 13:00 до 17:00 є електроенергія, а з 9:00 до 13:00 та 21:00 до 1:00 електроенергії немає — це ІІ група графіку відключень.  
  • якщо з 9:00 до 13:00 год та з 21:00 до 1:00 є електроенергія, а з 5:00 до 9:00 та 17:00 до 21:00 електроенергії немає — це ІІІ група графіку відключень.

 

"Якщо Вам не вдається самостійно визначити приналежність до групи відключень, тоді необхідно подати звернення диспетчеру", - йдеться в повідомленні.

Ситуація зі світлом в Україні станом на 22 грудня

В "Укренерго" розповіли, що на ранок 22 грудня зберігається значний дефіцит потужності в енергосистемі. Працюють усі види генерації. До мережі підключено ще один з блоків атомних електростанцій, триває набір потужності. Водночас зберігаються певні обмеження у системі передачі електроенергії, спричинені пошкодженнями магістральних мереж систематичними ракетними та безпілотними атаками.

До всіх областей доведені ліміти споживання, перевищення яких призводить до застосування аварійних обмежень. Найскладніша ситуація залишається у центральному регіоні та у Києві, а також у прифронтових регіонах на сході та півдні країни. Ремонтні роботи тривають цілодобово, але отримані пошкодження об’єктів генерації та магістральних мереж складні та масштабні, їх відновлення вимагає значного часу.

Нагадаємо, в Україні перевірятимуть дотримання графіків відключення світла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.