Що привіз президент Фінляндії Україні

Читать на русском

Він вже встиг зустрітися із Володимиром Зеленським у Києві та провести переговори

Читать на русском
Що привіз президент Фінляндії Україні
Володимир Зеленський і Саулі Нійністе

Він вже встиг зустрітися із Володимиром Зеленським у Києві та провести переговори

Сьогодні, 24 січня, в Україну з робочим візитом прибув президент Фінляндії Саулі Нііністьо. Вранці він відвідав зруйновані рашистами Бородянку і Бучу, а потім поїхав до Києва. Там фінський президент зустрівся з Володимиром Зеленським.

Про це повідомила прес служба президента України. З міркувань безпеки візит Нііністьо не афішувався заздалегідь. 

Президенти обговорили військову допомогу Фінляндії та політичну підтримку України. За словами Нііністьо, питання надання Україні танків все ще залишається відкритим.

"Ми є єдиною країною поза НАТО, яка має "Леопарди". Ми також маємо довгий кордон з росією, і це потрібно враховувати",  - заявив президент Фінляндії під час прес конференції.

За словами Нііністьо, існують різні ролі у наданні допомоги Україні, і Фінляндія бере активну участь у цій допомозі. На сьогоднішній день вони надали Україні 600 мільйонів євро у вигляді військової допомоги.

Внесок Фінляндії у танкову коаліцію

Президенти України і Фінляндії оголосили, що скандинавська країна зробить свій внесок у так звану танкову коаліцію, однак, поки не уточнюється у якому вигляді.

"Сьогодні ми говорили про створення окремої платформи, щоб посилити броньованою технікою, включаючи танки, Україну. Я дуже радий, що Фінляндія буде займати там своє відповідне місце", - сказав Володимир Зеленський.

Нііністьо підтвердив, що між союзниками триває обговорення створення більшої платформи для передачі Україні танків. 

"Взяти один танк тут, один там - цього недостатньо. Має бути потужний підрозділ у Європі. Ми обговорюємо змогу вибудувати такий підрозділ і ми розглядаємо різні варіанти з боку Фінляндії", - сказав фінський президент. 

 

Він додав, що у контексті передачі танків Україні треба брати до уваги значний кордон Фінляндії з росією і те, що Фінляндія поки не входить до НАТО.

"Питання полягає у тому, що у Фінляндії ми далі маємо бути дуже пильні і обережні, тому що серед тих країн, що мають "Леопарди"... Фінляндія має унікальне становище. Ми єдина країна-член ЄС, але не член НАТО, що має найдовший кордон з рф після України. Це завжди треба мати на увазі, коли ми роздумуємо, яка має бути наша роль. Але вона буде конструктивна, і ми зробимо свій внесок у створення цього (танкового) підрозділу", - підкреслив Нііністьо.

12-й пакет військової допомоги від Фінляндії

 20 січня міністерство оборони Фінляндії заявило про надання Україні дванадцятої партії військової допомоги. Вартість пакета коштуватиме Фінляндії понад 400 мільйонів євро. Це найбільша допомога, яку країна колись надавала Києву — сумарно попередні пакети становили лише 190 млн євро.

“Україна продовжує потребувати підтримки в обороні своєї території, і нинішній пакет оборонної техніки є однозначно найбільшим на сьогодні. Фінляндія постачає Україні важку артилерію та боєприпаси”, – заявив міністр оборони Мікко Савола.

У відомстві зазначили, що з оперативних причин і для того, щоб гарантувати, що доставлення досягне місця призначення, більш детальна інформація про зміст допомоги, спосіб доставлення або розклад її передачі оголошуватися не буде. А також додали, що при прийнятті рішення про надання додаткової допомоги враховано як потреби України, так і ресурси Збройних сил Фінляндії.

Раніше Інформатор повідомляв, що скоро Німеччина прийме рішення щодо танків Leopard. Також ми писали, що у Пентагоні повідомили, коли Україна отримає перші БМП Bradley.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.