Що подивитися в Київській області: добірка незвичайних місць

Читать на русском

Інформатор склав топ місць, де можна відпочити біля столиці в зимовий час

Читать на русском

Інформатор склав топ місць, де можна відпочити біля столиці в зимовий час

У період карантину можна провести вихідні в красивих місцях, де вийде зробити цікаві фото з рідними. Інформатор пропонує вам п'ять кращих варіантів для відпочинку на природі поблизу Києва.

Квітковий годинник в селі Ковалівка

В Ковалівці в 65 км від Києва є унікальний квітковий годинник з вічнозеленими рослинами і килимком з живих квітів. Жителі села називають цю споруду «Годинник вічності». Його побудувала місцева агрофірма.

Біля годинника також розташовані пам'ятник Петру Могилі та храм Різдва Пресвятої Богородиці.

Водяний млин в селі Городище-Пустоварівське

У 114 км від Києва розташувався комплекс з водяним млином. Його побудував у XIX столітті поміщик Подгорський, якому належав Городище-Пустоварівський цукровий завод.

Комплекс складається з двох будівель, розділених дамбою з річкою Рось. На правому березі - частково зруйнована триповерхова будівля, а на лівому - збереглася на сьогодні чотириповерхова будівля. Біля комплексу також розташована старовинна дерев'яна каплиця, побудована в тому ж столітті.

Садиба Хоєцьких в селі Томашівка

Витончений будинок в стилі модерн побудували у 1903 році для сім'ї шляхтичів Хоєцьких. Вони володіли Томашівкою з 1810 року.

У радянські часи тут була середня школа. Зараз садиба знаходиться в розпорядженні Різоположенческого чоловічого монастиря. Біля неї монахи збудували зоопарк, де утримуються поні, страуси та інші незвичайні тварини.

Підземний монастир в селі Буда

У XIX столітті ченці побудували в Буді чоловічий печерний монастир. Вважається, що в ньому зберігаються їхні скарби. Краєзнавець Лаврентій Похилевич припускав, що це міг бути базиліанський монастир, підпорядкований Києво-Софіївському монастирю. Зараз в печерах проводяться розкопки.

У селі проживає всього близько 150 чоловік.

Затоплена церква в селі Гусинці

При створенні Канівського водосховища у 1972 році в околицях Києва затопили кілька сіл. У колишньому селі Гусинці збереглася напівзатоплена Спасо-Преображенська церква з дзвіницею, яку побудував поміщик Гусинський в 1812. Її також називають «Церква на воді».

Раніше церква стояла на пагорбі, а після затоплення виявилася на крихітному острові посеред Дніпра. До нього веде маленький місток.

Резиденція "Межигір'я" під Києвом

Колишній заміський комплекс четвертого президента України Віктора Янукович розташований в 24 км від Києва. До його складу входить головний палац "Хонка", старий будинок Януковича, гостьовий будинок, спортивний комплекс, спа-центр, гольф-клуб, яхт-клуб, гараж з колекцією автомобілів, зоопарк, кінологічний центр, парк з озерами і багато іншого.

З лютого 2014 резиденція відкрита для всіх бажаючих. Сюди можна приїхати як на пішу екскурсію, так і орендувати на місці велосипеди і електротранспорт.

Еко-комплекс "Долина страусів" в селі Ясногородці

Це найбільша страусина ферма в Україні з площею 18 гектарів. Перших страусів сюди завезли у 2001 році з Бельгії. Зараз тут мешкає понад 200 птахів.

На фермі є струмок і ставки. Можна відвідати також винний льох і місцевий ресторан з екзотичними стравами. Для любителів екстриму можна покататися на страусі.

Парк "Київська Русь" в селі Копачів

Це одночасно центр культури Київської Русі і парк розваг. Будинки всередині споруджуються в їх історичній величині і вигляді. Тут можна подивитися на фортечну стіну, палаци князя Володимира і княгині Ольги, Десятинну церкву і просто вулиці древнього Києва. Площа комплексу - 50 гектарів.

У парку цілий день проходять театралізовані вистави в костюмах часів Київської Русі. Також тут часто проводяться концерти та фестивалі.

Бананова ферма в селі Рожни

Цю ферму побудував у 1990-х роках селекціонер Анатолій Патій. Сам же він проводить тут екскурсії. Крім бананів різних сортів, тут ростуть також ананаси, гранати і кава. Тут же можна купити бананове дерево собі додому.

Патій також сам виводить нові види рослин, які можна побачити в його унікальному саду. Наприклад, бананове дерево сорту "Суперкарлик", яке досягає у висоту 80 см, тоді як в природі такі дерева ростуть до 3.5 м. Також тут господар ферми виростив ананас вагою у 15 кг.

Етно-комплекс "Українське село" в селі Бузова

У 2007 році засновник комплексу побудував тут дерев'яну церкву імені Димитрія Солунського, а після вирішив прикрасити прилеглу до неї територію. Так і народився цілий комплекс, який зараз складається з шести старовинних хат з різних кутів України. Їх привезли з Слобожанщини, Карпат, Полісся і Подніпров'я. Найстарішій з них - понад 200 років .Всі будинку представлені в самобутньому вигляді - з низькими дверима і сіном на даху.

Це місце чудово підходить для відпочинку з сім'єю - тут є альтанки з мангалами, дитячий майданчик і міні-зоопарк, в якому можна зустріти ослів і поні.

Нагадаємо, ми також склали для вас топ-5 незвичайних місць в Україні для відпочинку взимку .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.