«Шахтар» в додатковий час вирвав путівку до групового раунду Ліги чемпіонів

Віце-чемпіон України за сумою двох матчів здолав «Монако».

Два м'ячі Бен Йеддера в першому таймі вивели «Монако» вперед за сумою двох матчів. Марлос зрівняв шанси команд, а Мудрик в додатковий час приніс «Шахтарю» нічию, рівнозначну перемозі.

Про результати матчів у відповідь четвертого відбіркового раунду Ліги чемпіонів повідомляє Інформатор .

У середу, 25 серпня, відбулися три матчі кваліфікації Ліги чемпіонів. «Шахтар», який виграв перший матч у «Монако» 1: 0, в другому поєдинку приймав суперника в Харкові. На поле ОСК «Металіст» команди вийшли в таких складах:

Шахтар: Пятов, Додо, Віта, Марлон, Матвієнко, Майкон, Маркос Антоніо, Тете, Алан Патрік, Соломон, Траоре.

Запасні: Шевченко, Кривцов, Степаненко, Дентіньо, Марлос, Бондаренко, Мудрик, Судаков, Конопля, Ісмаїлі, Корнієнко, Фернандо.

Монако: Нюбель, Сідібе, Маріпан, Бадьяшіль, Кайо Енріке, Мартінш, Фофана, Тчуамені, Головін, Фолланд, Бен Йеддер.

Запасні: Маецкі, Ленард, Фабрегас, Дісасі, Боада, Жан Лукас, Якобс, Агілар, Матсіма, Матазо, Діоп, Іcідор.

Вибулого на півтора місяці Трубіна в стартовому складі «Шахтаря» замінив досвідчений Пятов. Також поза заявкою «гірників» залишився автор переможного м'яча у першому матчі Педріні.

Гравці «Монако» з перших хвилин зустрічі стали активно пресингувати і гравці «Шахтаря» почали помилятися і втрачати м'яч. Такі втрати призводили до напруженості біля воріт Пятова, але захисники грали самовіддано і блокували удари.

На 14-й хвилині Фолланд жорстко налетів на Матвієнка, за що отримав від арбітра жовту картку. Через 2 хвилини Сідібе небезпечно пробив над поперечиною воріт «Шахтаря». На 18-й хвилині «Монако» відкрив рахунок. Пятов відбив удар Фолланд, а ось добити Бену Йеддеру м'яч в ворота ніхто із захисників перешкодити не зміг.

«Монако» продовжував високо зустрічати гравців «Шахтаря», не дозволяючи комбінувати і організовувати атаки. На 38-й хвилині Головін з правого флангу виконав подачу зі штрафного, і відгукнувся на передачу Бадьяшіль пробив в штангу. А через хвилину «Монако» забив вдруге. Віссам Бен Йеддер, випередивши Матвієнко, замкнув простріл Кайо з лівого флангу.

Тільки після другого пропущеного м'яча «Шахтарю» вдалося провести пару атак, проте голкіпера «Монако» «гірники» ударами не потурбували. На першій компенсованій хвилині Бен Йеддер вийшов практично один на один, перекинув Пятова, але не влучив у ворота.

На 48-й хвилині Головін зі штрафного пробив над поперечиною. «Шахтар» відповів своєю атакою, але захисники не дали пробити Алану Патріку. Через хвилину, Соломон замість прострілу у воротарський з гострого кута відправив м'яч високо над воротами «Монако».

«Шахтар» став створювати біля воріт «Монако» все більше моментів. На 58-й хвилині після подачі кутового з правого флангу Марлон головою пробив над поперечиною. Потім Алан Патрік зі штрафного спрямував м'яч поруч з лівою дев'яткою. Однак ударів в створ воріт команди гостей як і раніше не було.

Гості не грали на утримання рахунку і при першій-ліпшій можливості йшли в атаку. На 65-й хвилині Пятов вчасно вийшов на перехоплення і не дозволив Бена Йеддера перекинути м'яч в ворота.

На 74-й хвилині «Шахтар» відіграв один м'яч. Господарі поля розіграли комбінацію, і Марлос на колись рідному для себе стадіоні в Харкові, відправив ігровий снаряд у сітку.

На 82-й хвилині відразу 4 гравці «Монако» виявилися на лівому фланзі атаки. Діоп вирішив не продовжувати розіграш і пробив з-за меж штрафного, а Пятов парирував удар. На 90-й хвилині Фолланд ледь не заштовхав м'яч у ворота «Шахтаря», але захисникам вдалося розрядити ситуацію. На другій компенсованій хвилині Пятов відбив удар Фолланда після швидкої атаки команди гостей.

За правилом виїзного гола, який діяв ще в минулому сезоні, «Монако» вийшов би переможцем з протистояння. Однак за правилами сезону нинішнього команди продовжили гру в овертаймі.

Перші 15 хвилин додаткового часу пройшли в рівній боротьбі. Гострих гольових моментів команди не створили, але постійно тримали в напрузі оборону один одного.

А на 114-й хвилині Фортуна продемонструвала «Шахтарю» свою широку посмішку. Мудрик відібрав м'яч на своїй половині поля і понісся вперед. Тим часом Фернандо випередив ривок партнера і віддав на хід. Мудрик з правого краю штрафного повертав в центр, а м'яч рикошетом від ноги Агілара по високій траєкторії пролетів над Нюбелем і опинився у воротах.

Не дивлячись на всі старання, забити і перевести поєдинок в серію пенальті «Монако» не вдалося. «Шахтар» втримав нічийний результат і вийшов до групового етапу Ліги чемпіонів.

Матчі четвертого відбіркового раунду Ліги чемпіонів:

• Шахтар (Україна) - Монако (Франція) 2: 2 (у дод. Час) (Марлос, 74, Агілар, 114 (автогол) - віссам бен єддер, 18, 39), перший матч, 1: 0;
  • Брондбю (Данія) - Ред Булл Зальцбург (Австрія) 1: 2 (Максё, 62 - Шешко, 4, Ааронсон, 10), перший матч 1: 2;
  • Динамо Загреб (Хорватія) - Шериф (Молдова) 0: 0, перший матч 0: 3.

Жеребкування групового етапу Ліги чемпіонів відбудеться 26 серпня. Україну в турнірі представлять «Динамо» і «Шахтар».

Раніше Інформатор повідомляв, про  результати матчів раунду плей-офф Ліги чемпіонів і про виступ українських спортсменів на Паралімпіаді в Токіо.