Відео знімали на Харківському вокзалі, який на початку російського вторгнення став прихистком для багатьох українців, які змушені були залишити свої оселі через війну. Вокзал у кліпі — точка перетину усіх шляхів та ліній долі, місце початку нових сюжетів та кульмінації позачасових історій.
Всесвітнє товариство наукової фантастики WSFS вразили авторські відеоблоги Шишкіна, де він дає поради, як перетворити свою оселю в пункт незламності, коли нема ані генератора, ані Eco Flow
Відомий український відеоблогер Сергій Шишкін став номінантом Hugo Award, щорічної премії за досягнення в галузі наукової фантастики в номінації “Фрегат Незламності: як отримати світло та інтернет з гівна та паличок”. Награду, що являє собою сріблясту ракету на підставці, Сергій Шишкін зможе отримати у Китаї у серпні 2023 року.
Як пояснили Інформатору джерела з Всесвітнього товариства наукової фантастики (World Science Fiction Society — WSFS), їх вразила ідея виживання під час повного блекауту. А ще більше - можливість отримувати якісний інтернет за таких умов. Саме тому, бесіди Сергія Шишкіна з майстрами, які в змозі це зробити, у всьому світі зрозуміли як прояв наукової фантастики.
“Адже чим відрізняється наукова фантастика від інших проявів культури? Все, про що там йдеться, немов би засновано на законах фізики. Але якщо ви спробуєте повторити ці технології вдома, на вас чекає фіаско. Повне фіаско. Ми уважно слухали відеоблоги Сергія Шишкіна, записані у 2022 році, та зрозуміли, що їх можна вважати новим жанром наукової фантастики. А таке масштабне досягнення у світовій культурі, зроблене на межі літератури та кіно, нікого не може залишити байдужим!” - пояснив представник WSFS, який воліє залишитись неназваним.
Hugo Award 2023 року будуть вручені на 81-му Worldcon, Chengdu Worldcon, в китайському місті Ченду 19 серпня 2023 року. Редакція Інформатора поки що не змогла отримати коментар від Сергія Шишкіна. Але ми докладемо всіх зусиль, щоб зробити це якнайскоріше. Навіть якщо талановитий відеоблогер не зможе потрапити у Китай особисто, він зможе бути присутнім на заході онлайн, незалежно від того, що буде з електрикою та інтернетом в Україні та Китаї.
Hugo Award започаткована виданням Всесвітнього товариства наукової фантастики (англ. World Science Fiction Society — WSFS) у 1953 році. Нагороди вручають на Всесвітньому конвенті наукової фантастики («Ворлдкон») за результатами голосування його зареєстрованих учасників. «Хьюго» вважається «найвищою заслугою у сфері наукової фантастики»[2].
Переможцям вручається приз, який являє собою вертикально стоячий на підставці хромований ракетний корабель; дизайн основи змінюється щорічно, вид ракети незмінний з 1984 року. Грошового заохочення переможців не передбачено.
Дізнатися про те, як створити індивідуальний пункт незламності, Сергій Шишкін допомагає тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.