Мати хлопця перед його затриманням готувала теракт проти українського ветерана. Контррозвідка СБУ викрила зрадника
У Харкові піймали чергового агента ФСБ. Ним виявився 19-річний місцевий мешканець. Його мати у січні 2025 року вже потрапила в поле зору СБУ, жінці інкримінують спробу організувати теракт і підірвати ветерана ЗСУ саморобним вибуховим пристроєм на замовлення РФ.
За даними СБУ, після затримання матері хлопець поїхав до родичів у Москву, де одразу привернув увагу російських спецслужб. Там його завербували, пообіцявши «евакуацію» до РФ, відомчу нагороду ФСБ та допомогу зі вступом до російського університету. Після вербування агента повернули до Харкова. Йому дали завдання — передусім збирати дані про розміщення Сил оборони, включно з логістичними складами ЗСУ.
Щоб зібрати інформацію, хлопець обходив визначені райони, приховано фотографував об’єкти, позначав їх координати на мапі та готував «звіти» з власними коментарями. Все це він зберігав у своєму телефоні.
Співробітники СБУ завчасно викрили діяльність агента та затримали його за місцем проживання. Під час обшуків вилучили смартфон із геолокаціями українських військових об’єктів та анонімним листуванням з куратором ФСБ.
Затриманому вже оголошено підозру за ч. 2 ст. 111 ККУ — державна зрада в умовах воєнного стану. Він перебуває під вартою і може отримати довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Інформатор писав, що у Запоріжжі контррозвідка затримала 44-річного інженера, який намагався підірвати бійця елітного підрозділу ДШВ. Він заклав вибухівку біля дверей його кімнати. Чоловіка завербували через знайомого з окупованого Мелітополя, який також передавав Росії координати енергооб’єктів для авіаударів.
У Харкові СБУ викрила 62-річного чоловіка, якого росіяни завербували через його дружину, що працює на ФСБ у Москві. Він готував вибух у міському парку за допомогою розтяжки з гранатою Ф-1. Таким чином чоловік хотів спричинити паніку серед харків'ян.
Також у Києві викрили ще одного корегувальника ФСБ — працівника СТО. Той відстежував енергооб’єкти столиці та передавав координати росіянам.
Усім зрадникам інкримінують державну зраду, що в умовах війни передбачає довічне ув’язнення.