За шість місяців участі у війні північнокорейські солдати стали менш невмілими, а їхня боєздатність значно покращилася
Північна Корея вже втратила близько 4,7 тисячі військових під час боїв у Курській області Росії. З них загинуло близько 600, решта - поранені. Загиблих солдатів КНДР кремують у РФ.
Про це пише Reuters. Згідно з даними розвідки Південної Кореї, загалом до боїв у Курській області Росія залучила 15 тисяч солдатів Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР). Загалом Північна Корея втратила близько 4,7 тисячі одиниць бійців, серед яких 600 є загиблими.
В обмін на відправку військових та постачання зброї до Росії КНДР отримала від Москви військову допомогу. Зокрема, шпигунські супутники, безпілотники й зенітні ракети.
"Після шести місяців участі у війні північнокорейські військові стали менш невмілими, а їхня боєздатність значно покращилася, оскільки вони звикають до використання нової зброї, такої як безпілотники", - розповів член парламентського комітету з питань розвідки Лі Сонг Квеун після брифінгу.
Також Квеун додав, що тіла загиблих КНДРівців перед відправкою на батьківщину кремують на території Курська.
26 квітня начальник Генштабу Збройних сил Росії Валерій Герасимов вперше офіційно підтвердив участь солдатів КНДР у бойових діях під час відеоконференції з Путіним.
28 Північна Корея теж вперше підтвердила, що направила свої війська до Росії для участі у війні проти України відповідно до договору про взаємну оборону. Північнокорейці воювали "згідно з наказом глави держави" Кім Чен Ина.
Після цих заяв у Держдепартаменті США закликали Північну Корею забрати свої війська з Росії, а РФ - припинити будь-яку підтримку КНДР.